Jump to content

Türkiye Musers Thread

hiddensoul

Recommended Posts

ANKARAGÜCÜME GİDİYOR BÖYLE YAŞAMAK!!

Evet, başlık kendini anlatıyor aslında, gücüme gidiyor böyle yaşamak... Geceleri uyuyamadığımda, ki genelde geceleri yaşamayı daha çok seviyorum, uykum gelsin diye açıp açıp Muse’un canlı performanslarını izliyorum youtube’dan... Ordaki insanlara imrenirdim eskiden, “Vayy ne deli eğleniyorlar yahu” diye... Artık imrenmiyorum, bariz “kıskanıyorum”... Hele bir de konserin ertesi günü “Lütfen tekrar geliiiiiinnnnnn!!!” diye çığıran tipler yok mu, iyice sinirleniyorum... Bu nasıl bir görgüsüzlüktür, nasıl bir yüzsüzlüktür... Sen de biliyorsun bunun olmayacağını, niye insanları sinirlendiriyorsun... Anlıyorum o yazanları, o kadar çok eğleniyorlar ki vaktin nasıl geçtiği anlaşılmıyor o konserde, öyle bir keyif ki hiç bitmesin istiyorsun... Ama her güzel şeyin bir sonu var arkadaşım, bunu da kabul et lütfen!! Burada yıllardır onları izlemek için bekleyen, sabreden, sabrının sonunda hala bir şey olmadığını görüp kendi çabalarıyla bir şeyler başarmaya çalışan insanlar var... Sence de haksızlık değil mi bu ey sevgili Muser kardeşim?

Dedim ya “kıskanıyorum” diye, belki kıskançlıktan bu sinirim... “Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş.” ne de olsa... Belki de benim yaptığım şey bu; ama niye yapmayayım? Yapmamak için iyi bir neden verin bana! Her yıl olmaz tabi, ama en azından 2 senede 1 Muse’u getirdiniz de ben gitmedim? Ya da maillerime cevap verdiniz, beni kaale aldınız da ben mi mızıkçılık yapıyorum? N’apıyorum ki ben? Sadece yıllardır sabırla bekliyorum. Ki Rock’n Coke konserine özel sebeplerinden dolayı gidememiş bir insan olarak bu beni daha da çok sinirlendiriyor. Kimseyi suçlamıyorum, ona ben gitmedim, şahsen-bizzat-kendim... Ama bu demek değildir ki “Bir kere geldiler işte daha ne, yetinin onunla.” Yoksa öyle demek de ben mi anla(ya)mıyorum? Çok şükür akıl sağlığım yerinde, henüz onu yitirmedim, neyin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Herkesin sessiz kalmasına çok kızıyorum. “Çok özledik, keşke bir daha gelseler.” diyoruz... Diyoruz da niye “Hadi o zaman bir şeyler yapmamız gerek.” dediğimizde niye kimseden ses çıkmıyor? Çıkanlar belli zaten onlara lafım yok, binlerce kere de teşekkürler.

Part II başlığında bir arkadaşımız çok güzel yazmış, ben de aynen katıldığım için bir kez daha tekrar etme gereği duydum. Ben de istiyorum Matt sustuğunda “Bury it, I won't let you bury it...” diye bağırmayı, ben de istiyorum küçük dev adamlığıyla sahneyi nasıl doldurduğuna şahit olmayı, ben de istiyorum Chris’in headbanglerini görmeyi, muhteşem back vokallerini canlı dinlemeyi, Dom’un ataklarını, tuşesini duymayı, görmeyi, onlarla aynı havayı solumayı, kalabalığın sesiyle Matt’in sesini bastırmayı... Ben de istiyorum “Uprising”de “HEYY!!” diye bağırmayı... “United States of Eurasia”da “EURASIAAAAA” kısmını İstanbul Boğazı’nda, köprünün tam altında avazım çıktığı kadar bağırarak, tadını çıkararak söylemek istiyorum... Matt’in gülüşünü görmek, Dom’la uğraşmasına gülüşmek istiyorum... Sesim kısılsın istiyorum bağırmaktan, en önden izleyip konseri sesim patlamış bir şekilde o konser alanından çıkmak, kafa sallamaktan tutulan boynumu ellerimle dik tutmaya çalışmak, ama yaptığımın zerresinden pişman olmamak, “ben yaptım hakim bey, yine olsa yine yaparım pişman değilim” demek istiyorum... Konserden sonra sapıklık yapıp onları takip etmek istiyorum, sadece 1 fotoğraf için İstanbul’un altını üstüne getirmek istiyorum...

Çok zoruma gidiyor arkadaşlar bu, kimseden ses çıkmıyor... O kadar yere mail attık bir tane dönen yok. Nerde bu insanlar, maillere bakılmayacaksa o mail adresi neden veriliyor? Kaldı ki talep olmadan arz olmaz, talep var da arz? Ha doğru, bizi takan yok ki? Organizatör mü? Organizatör ne arar la Türkiye’de? Hepsi çabuk para kazanma peşinde, sen önce bir altyapını sağlamlaştır, şöyle bir düzene koy her sene her sene düzenli festival nasıl yapılır, önce git onu bir öğren, sonra böyle saçmalıklarla uğraş... Farklı olacakmış, evet bayağı bir farklıyız!!! Lütfen yalvarırım insanlar işlerini doğru düzgün yapsınlar... En azından insanları kaale alsınlar!

Hepinize çok teşekkürler, umarım bu yazı bir şeyler ifade eder.............

Son olarak sevdiğim bir Muse şarkısı der ki:

Open the skies over me

I am waiting patiently

I'll wait for a sign

not: İsteyen bu yazımı alıp "organizatör" adı verilen ama yanından bile geçmeyen kişilere aynen iletebilir...

çok güzel duygularını ifade etmişsiz Nazcım, keşke bu haykırışı gerekli kişiler duysa... en azından biz sesimizi çıkaralım, belki duyulur. Eminim ki, o kadar çaba boşa çıkmaz...

çok güzel duygularını ifade etmişsiz Nazcım, keşke bu haykırışı gerekli kişiler duysa... en azından biz sesimizi çıkaralım, belki duyulur. Eminim ki, o kadar çaba boşa çıkmaz...

inşallah canım...

olmadı benim bu yazımı üstünde oynayıp göndere de biliriz sabrımız taşarsa....off ne sıkıntılı işmiş bu yaaa :(

Arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var yardım ederseniz çok sevinirim :)

Muse'un kendi sitesindeki ürünler Türkiyeye gönderilebiliyor mu ?

Gönderilebiliyorsa hiç ürün sipariş veren var mı ?

Nasıl ürün alabilirim lütfen yardım edin :(

Arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var yardım ederseniz çok sevinirim :)

Muse'un kendi sitesindeki ürünler Türkiyeye gönderilebiliyor mu ?

Gönderilebiliyorsa hiç ürün sipariş veren var mı ?

Nasıl ürün alabilirim lütfen yardım edin :(

bizim de çok yardıma ihtiyacımız var :)

evet gönderiliyor... ama öncelikle üye olman gerek, giriş yapıcaksın, biraz uzun bi hikaye bana özel mesaj at anlatırım ayrıntısıyla :)

tanrım cidden burada muse türkiye kısmını görünce duyduğum sevincimi anlatamam umarım en kısa zamanda buraya bir konser düzenler ver hep birlikte coşarızz :D

şöyle bi playlist çalsa konserde(hayal dünyam çok geniş ama)

resistance

citizen erased

new born

muscle museum

uprising

showbiz

neutron star collision

uno

united states of eurosia

exogenesis part 1

mk ultra

stockholm syndrome

starlight

knights of cydonia

çok fazla şey istedim lakin bir gün olabilir... :p

Ah keşke öyle setlist olsa.. Aslında bayağı iyi setlistleri var ama son zamanlarda Resistance ağırlıklı benzer setlistler oluyor :rolleyes: Artık gelsinler ve konserlerine gideyim yeter demeye başladım :happy: Gerçi gönlümden geçen en az 25 şarkılık tüm albümlerin en iyilerinden bir setlist tabii. Tüm en harika şarkıları olsun. Hatta güvenlikler yeter diye sahneden zorla indirsin :p Yok artık, ama hayal kurmak bedava :p

İşte aynen şöyle bir şey:

1.Bliss

2.Sunburn

3.Plug in Baby

4.Supermassive Black Hole

5.Apocalypse Please

6.Hysteria

7.Guiding Light

8.Uprising

9.Dead Star

10.Muscle Museum

11.Butterflies and Hurricanes

12.Exogenesis: Symphony Part 2 (Cross-Pollination)

13.City of Delusion

14.Map of the Problematique

15.Knights of Cydonia

16.Showbiz

17.Unnatural Selection

18.New Born

19.Resistance

20.Time is Running Out

21.Falling Away With You

22.MK Ultra

23.Starlight

24.Nishe + Uninted States of Eurasia

25.Citizen Erased

26.Stockholm Syndrome

(bu setlist tarafımca yazılmış, hiç varolmamıştır)

buralara takılan yeni kanlar görmek çok hoşuma gitti ;) yahu gelsinler de setlistleri kusur kalsın :D...biz 1 hafta önce baya büyük bi gazla işe koyulmuştuk ama kimseden ses çıkmadı... sabırla beklemedeyiz bakalım...

Selam!Aranıza yeni katıldım efendim.Aslında katılmamın nedeni arkadaşlarımın artık Muse sohbetimden bıkmış olmaları :p Ve son günlerde ziyaretçi olarak takip ederken gördüğüm Muse'u Türkiye'ye getirme hareketlerine yardımcı olmak istemem :) Fakat nasıl yardım edeceğimi bilmiyorum, bu konuda beni yönlendirebilir misiniz?

Ayrıca yukarıdaki setlistlerde Can't take my eyes off you da olmalı bence :D

never-will-be, hayal kurmak ne güzel! :happy: Şarkı listesi böyle olamayacak olsa da inşallah doya doya izleriz onları yakın zamanda :)

Selam!Aranıza yeni katıldım efendim.Aslında katılmamın nedeni arkadaşlarımın artık Muse sohbetimden bıkmış olmaları :p Ve son günlerde ziyaretçi olarak takip ederken gördüğüm Muse'u Türkiye'ye getirme hareketlerine yardımcı olmak istemem :) Fakat nasıl yardım edeceğimi bilmiyorum, bu konuda beni yönlendirebilir misiniz?

Ayrıca yukarıdaki setlistlerde Can't take my eyes off you da olmalı bence :D

Hoşgeldiiin :) Biz burada Muse sohbetinden hiç bıkmıyoruz. 7 gün 24 saat Muse'dan söz edebiliriz hatta hep beraber :p Aslında şimdiye kadarki çabalarımız hiç sonuç vermedi ne yazık ki. Öneri almak için mesaj attığımız bilgili kişiler bile umursamadılar bizi. Ama yine de çabalamak, pes etmemek gerek değil mi?

Ulaşılacak kişiler:

Ahmet San: ahmetsan@ahmetsan.com

Okan Bayülgen: ?

Tom Kirk: http://board.muse.mu/member.php?u=66118

Konuşmalarımız boyunca bahsi geçen ve Muse'u ağırlayabilecek festival görevlileri:

Sonisphere: info@purpleconcerts.eu

Kuruçeşme Arena: bkm@bkmonline.net

Dikkat çekmek için yaptıklarımız ve yapmaya utanmadan devam edeceklerimiz :eyebrows::

Dom'un myspace duvarına yazmak.

Muse'a twitter üzerinden sürekli Türkiye'yi hatırlatmak.

Nereden tutarsak kârdır. İnşallah başarılı oluruz :)

sdilya, never-will-be, DomHow; isimleriniz nedir bu arada? Tanışalım :)

Mail konusunda, hepimiz aynı metni atsak daha iyi olmaz mı bizim için?Ayrı ayrı attığımız zaman maillerin hepsini okumayabilirler, ama aynı metni attığımızda metni daha önce okuduğu için amacını anlamış olurlar.Hep birlikte hareket edersek daha güçlü oluruz ;)

Mail konusunda, hepimiz aynı metni atsak daha iyi olmaz mı bizim için?Ayrı ayrı attığımız zaman maillerin hepsini okumayabilirler, ama aynı metni attığımızda metni daha önce okuduğu için amacını anlamış olurlar.Hep birlikte hareket edersek daha güçlü oluruz ;)

işte bir izmirli daha :D

Ezgi, sana katılıyorum ben de... bence de herkes aynı maili atmalı, ben bunu en başında söylemiştim zaten... aynı metni 656546549797 kere okumuş olacakları için bilinçaltlarına işleyecek ve ondan sonra daa rüyalarına girecek, rüyalarında Matt onları gitarıyla yerlere serecek :D..(saçmaladım :LOL: )...böyle aptal saptal rüyalar görecek ve bundan kurtulmanın tek ve kaçınılmaz yolunu kendileri seçmek zorunda kalacak!!...yaşasın Benjamin Linus Ruhu :D (LOST izleyenler bilir, TV tarihinin gelmiş geçmiş en büyük manipülatörüdür kendisi :D )

Nurcan'cım sen de hoşgeldin aramıza ;) inşallah çabalarımız sonuç verir :/

Nurcan, Aybike memnun oldum tanıştığımıza :)

Konserden konsere koşturan Muse üyeleri bile oturup resmi forumu takip edebilecek, twitter hesaplarını aktif tutabilecek zamanı buluyorlar; hatta bir ara birkaç soruya cevap bile vermişlerdi twitter üzerinden. Festivallerle ilgili bilmediğim birtakım şeylerle uğraşan insanların da attığımız postaları okumaya zamanı vardır bana kalırsa. Eğer iletişim adreslerini sitelerine iliştirmişlerse, yazdığımız şeyleri okumayı kabul etmişlerdir.

Hepimiz sevdiğimiz grubun ülkemize gelmesini, onları doya doya izleyip şarkılarına eşlik etmeyi istiyoruz; isteğimiz aynı ama hissettiklerimiz ve bu konuyu dile getiriş şeklimiz farklı en nihayetinde. Oturup da kendi duygularımızı samimi bir şekilde yazıya dökmemiz ve bunu gerekli yerlere, kişilere postalamamız aynı grubun buraya gelmesi için uğraştığımız, çaba gösterdiğimiz anlamına gelir. Tek bir postayı alıp da yollamak zaten çok kolay çünkü :)

Aslında bir defa değil birden fazla kez yollamamız gerekiyor ama hepimiz durakladık. "Ağlamayan çocuğa meme vermezler." demişler, haydi ağlamaktan gözlerimiz şişsin o halde :)

Muse'un Twitter adresine ve Dom'un myspace'ine kendi düşüncelerimizi belirtmemiz daha iyi olur bencede.Ama organizatörlere aynı mesajı atmalıyız bana göre :/.Ve diğer ülkelere göre daha az üyemiz var bizim.Facebook vb. yerlerde grup açıp mail atmaları için daha çok üye toplasak nasıl olur?

Ayrıca bugün Ahmet San'a bende mail gönderdim :) Sırada Kuruçeşme Arena var.

ANKARAGÜCÜME GİDİYOR BÖYLE YAŞAMAK!!

Evet, başlık kendini anlatıyor aslında, gücüme gidiyor böyle yaşamak... Geceleri uyuyamadığımda, ki genelde geceleri yaşamayı daha çok seviyorum, uykum gelsin diye açıp açıp Muse’un canlı performanslarını izliyorum youtube’dan... Ordaki insanlara imrenirdim eskiden, “Vayy ne deli eğleniyorlar yahu” diye... Artık imrenmiyorum, bariz “kıskanıyorum”... Hele bir de konserin ertesi günü “Lütfen tekrar geliiiiiinnnnnn!!!” diye çığıran tipler yok mu, iyice sinirleniyorum... Bu nasıl bir görgüsüzlüktür, nasıl bir yüzsüzlüktür... Sen de biliyorsun bunun olmayacağını, niye insanları sinirlendiriyorsun... Anlıyorum o yazanları, o kadar çok eğleniyorlar ki vaktin nasıl geçtiği anlaşılmıyor o konserde, öyle bir keyif ki hiç bitmesin istiyorsun... Ama her güzel şeyin bir sonu var arkadaşım, bunu da kabul et lütfen!! Burada yıllardır onları izlemek için bekleyen, sabreden, sabrının sonunda hala bir şey olmadığını görüp kendi çabalarıyla bir şeyler başarmaya çalışan insanlar var... Sence de haksızlık değil mi bu ey sevgili Muser kardeşim?

Dedim ya “kıskanıyorum” diye, belki kıskançlıktan bu sinirim... “Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş.” ne de olsa... Belki de benim yaptığım şey bu; ama niye yapmayayım? Yapmamak için iyi bir neden verin bana! Her yıl olmaz tabi, ama en azından 2 senede 1 Muse’u getirdiniz de ben gitmedim? Ya da maillerime cevap verdiniz, beni kaale aldınız da ben mi mızıkçılık yapıyorum? N’apıyorum ki ben? Sadece yıllardır sabırla bekliyorum. Ki Rock’n Coke konserine özel sebeplerinden dolayı gidememiş bir insan olarak bu beni daha da çok sinirlendiriyor. Kimseyi suçlamıyorum, ona ben gitmedim, şahsen-bizzat-kendim... Ama bu demek değildir ki “Bir kere geldiler işte daha ne, yetinin onunla.” Yoksa öyle demek de ben mi anla(ya)mıyorum? Çok şükür akıl sağlığım yerinde, henüz onu yitirmedim, neyin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Herkesin sessiz kalmasına çok kızıyorum. “Çok özledik, keşke bir daha gelseler.” diyoruz... Diyoruz da niye “Hadi o zaman bir şeyler yapmamız gerek.” dediğimizde niye kimseden ses çıkmıyor? Çıkanlar belli zaten onlara lafım yok, binlerce kere de teşekkürler.

Part II başlığında bir arkadaşımız çok güzel yazmış, ben de aynen katıldığım için bir kez daha tekrar etme gereği duydum. Ben de istiyorum Matt sustuğunda “Bury it, I won't let you bury it...” diye bağırmayı, ben de istiyorum küçük dev adamlığıyla sahneyi nasıl doldurduğuna şahit olmayı, ben de istiyorum Chris’in headbanglerini görmeyi, muhteşem back vokallerini canlı dinlemeyi, Dom’un ataklarını, tuşesini duymayı, görmeyi, onlarla aynı havayı solumayı, kalabalığın sesiyle Matt’in sesini bastırmayı... Ben de istiyorum “Uprising”de “HEYY!!” diye bağırmayı... “United States of Eurasia”da “EURASIAAAAA” kısmını İstanbul Boğazı’nda, köprünün tam altında avazım çıktığı kadar bağırarak, tadını çıkararak söylemek istiyorum... Matt’in gülüşünü görmek, Dom’la uğraşmasına gülüşmek istiyorum... Sesim kısılsın istiyorum bağırmaktan, en önden izleyip konseri sesim patlamış bir şekilde o konser alanından çıkmak, kafa sallamaktan tutulan boynumu ellerimle dik tutmaya çalışmak, ama yaptığımın zerresinden pişman olmamak, “ben yaptım hakim bey, yine olsa yine yaparım pişman değilim” demek istiyorum... Konserden sonra sapıklık yapıp onları takip etmek istiyorum, sadece 1 fotoğraf için İstanbul’un altını üstüne getirmek istiyorum...

Çok zoruma gidiyor arkadaşlar bu, kimseden ses çıkmıyor... O kadar yere mail attık bir tane dönen yok. Nerde bu insanlar, maillere bakılmayacaksa o mail adresi neden veriliyor? Kaldı ki talep olmadan arz olmaz, talep var da arz? Ha doğru, bizi takan yok ki? Organizatör mü? Organizatör ne arar la Türkiye’de? Hepsi çabuk para kazanma peşinde, sen önce bir altyapını sağlamlaştır, şöyle bir düzene koy her sene her sene düzenli festival nasıl yapılır, önce git onu bir öğren, sonra böyle saçmalıklarla uğraş... Farklı olacakmış, evet bayağı bir farklıyız!!! Lütfen yalvarırım insanlar işlerini doğru düzgün yapsınlar... En azından insanları kaale alsınlar!

Hepinize çok teşekkürler, umarım bu yazı bir şeyler ifade eder.............

Son olarak sevdiğim bir Muse şarkısı der ki:

Open the skies over me

I am waiting patiently

I'll wait for a sign

not: İsteyen bu yazımı alıp "organizatör" adı verilen ama yanından bile geçmeyen kişilere aynen iletebilir...

benim şöyle bir yazım vardı arka sayfalarda... bunun üstünde oynayabiliriz, oynayabilirsiniz, aynen gönderebilirsiniz, buna benzer bişey de oluşturabiliriz hep birlikte o da olabilir....

ben hali hazırda her gün düzenli olarak taciz ediyorum kendilerini twitter'da "Pwoper Musers Turkey" adı altında :D

bu forumda da grup açabiliriz...Facebook'ta var zaten ama pek ilgilenen yok, yenisini açabiliriz ;)

not: ben bu yazımı Hıncal Uluç'a göndericem yaa!!! Çok sever o böyle isyankar tipleri :D belki sesimiz duyulur??

Ben de memnun oldum :)

Benim önerim, aynı mesajı göndermesek bile başlıkta benzer şeyler yazsın, amaç belli olsun. Bi' başlık Muse'u davet eder misiniz? diğeri Muse'un Türkiye'de konseri olacak mı? Setlist'e Muse'u da dahil etme imkanı var mı? Muse canlı performansı görmek istiyoruz... falan gibi. Mesajlarda kendi şikayetlerimiz ikna çabalarımız vb. olsun varsın ama mesajları okumasalar bile, ortak isteği anlasınlar :) En azından başlıklarına bakıyorlardır :unsure:

Ve önceden önerildi mi bilmiyorum ama bu forumda da grup açsak nasıl olur?

Tabii, başlığımıza Muse adını iliştirirsek çok iyi olur. Okumasalar bile -ki neden okumasınlar diye soruyorum kendime ama yanıt veremiyorum- "Ne bu yahu? Herkes Muse'lu posta atıyor!" filan derler en azından :)

Grup meselesini konuşalım hep beraber :)

Burak, iyilik sağlık Allah'a şükür :) Sen nasılsın? Yeni yaşının ilk günü nasıldı?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...