Jump to content

Magyar Muser Thread


*glam*

Recommended Posts

Sziasztok,

 

Én tényleg új vagyok itt.

Viszont itt a válasz a kérdésedre:

falzett

Fejhang. Maga a szó az olasz „falso”-ból származik, jelentése hamis. Arra utal, hogy a megszólaltatott hang a természetes mellhangtól, annak hangszínétől, jellegétől eltér. Alkalmazásának célja a meglévő hangterjedelem felfelé történő kiszélesítése. Elsősorban tenoristák alkalmazzák (említettük pl. a Puritánok III. felvonásában felhangzó f2 hang problematikáját), gyakran magas hangok halk (piano) megszólaltatása céljából. Más hangfajú énekesnél is találkozhatunk vele. (Baritonisták között gyakori, pl. A sevillai borbély Figaro belépőjében a férfiak és a nők hanghordozásának megkülönböztetése céljából; hasonló céllal szólaltatja meg Marcello a Bohémélet III. felvonásának imitált „táncjelenetében”, vagy Verdi Falstaffja az „apródaihoz” intézett szózatában. Basszisták között elsősorban buffo szerepekben találkozhatunk alkalmazásával, pl. a Szerelmi bájital Dulcamarájának szólamában.) A falzettben felhangzó hang erőtlenebb a természetes mellhangnál. Ezért volt nagy jelentőségű a Gilbert Duprez által bevezetett (és nyomában Adolphe Nourrit által kitűnően elsajátított) természetes mellhangú „magas c” – egyes szakkönyvekben használt kifejezéssel →mellkasi c – az addig falzettben énekelt hasonló hangok helyett.

 

Köszi.

Te ennyire otthon vagy ebben, vagy csak bemásoltad valahonnan?

Amúgy Muse-ról mi a véleményed?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Nagyon új vagyok még itt, de gondoltam ideköszönök. ;)

 

Szia!

Nem semmi. Felbukkansz itt és rögtön nyitsz egy thread-et, csak úgy magadról. Azóta sem olvastad a szabályokat?

Amúgy tényleg a zene a lényeg. Már egy kicsit zavar is az a pár dolog, amit tudok róluk. Megzavarja az asszociációimat a számokkal kapcsolatban :( Nem tudok teljesen a saját reflexióimra és kreatív képalkotásra koncentrálni...

 

Különben honnan írsz?

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Nem semmi. Felbukkansz itt és rögtön nyitsz egy thread-et, csak úgy magadról. Azóta sem olvastad a szabályokat?

Amúgy tényleg a zene a lényeg. Már egy kicsit zavar is az a pár dolog, amit tudok róluk. Megzavarja az asszociációimat a számokkal kapcsolatban :( Nem tudok teljesen a saját reflexióimra és kreatív képalkotásra koncentrálni...

 

Különben honnan írsz?

 

Szia!

Elolvastam én a szabályokat mielőtt megnyitottam a thread-et, csakhogy félreértettem, azt hogy "ne több <szia, új vagyok> thread" -et, úgy értelmeztem hogy ne írjuk ugyanazokat a megszokott kliséket.:$ Ez van, még sok fejlesztenivaló van az angoltudásomban. Amúgy nem semmi, de nem is olyan nagy dolog, nem igazán értem az ellenséges tónusodat.

 

Én mindig a zenére próbálok koncentrálni, nem csak a Muse - zal vagyok így, elvégre az számít.

 

Amúgy Aradról írok.

Link to comment
Share on other sites

Köszi.

Te ennyire otthon vagy ebben, vagy csak bemásoltad valahonnan?

Amúgy Muse-ról mi a véleményed?

 

Ezt csak bemásoltam, mert így talán könnyebben érhető, mintha én írtam volna le. Nem tudtam volna elmagyarázni, ezért rákerestem...

 

A Muse-t meg imádom, amóta először hallottam őket, csak balga mondon kihagytam a 2002-es koncertjüket a Szigeten:(

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Amúgy tényleg a zene a lényeg. Már egy kicsit zavar is az a pár dolog, amit tudok róluk. Megzavarja az asszociációimat a számokkal kapcsolatban :( Nem tudok teljesen a saját reflexióimra és kreatív képalkotásra koncentrálni...

 

sztem igazad van, bár még csak most ismerkedem a zenéjükkel, de minél többet tudok egy együttes tagjairól, annál nehezebb elvonatkoztatni (TR-es tapasztalat) viszont én érdekesnek tartom, amikor arról mesélnek, hogy hogyan született egy-egy dal, milyen élethelyzetben voltak akkor, lehet ez is lényegtelen, úgyis mindenkinek mást üzen, nah mindegy...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Elolvastam én a szabályokat mielőtt megnyitottam a thread-et, csakhogy félreértettem, azt hogy "ne több <szia, új vagyok> thread" -et, úgy értelmeztem hogy ne írjuk ugyanazokat a megszokott kliséket.:$ Ez van, még sok fejlesztenivaló van az angoltudásomban. Amúgy nem semmi, de nem is olyan nagy dolog, nem igazán értem az ellenséges tónusodat.

 

Én mindig a zenére próbálok koncentrálni, nem csak a Muse - zal vagyok így, elvégre az számít.

 

Amúgy Aradról írok.

 

Tényleg ellenséges voltam? Bocsi. Nem szoktam.

Csak csodálkoztam... :)

Milyen zenéket hallgatsz még?

Link to comment
Share on other sites

sztem igazad van, bár még csak most ismerkedem a zenéjükkel, de minél többet tudok egy együttes tagjairól, annál nehezebb elvonatkoztatni (TR-es tapasztalat) viszont én érdekesnek tartom, amikor arról mesélnek, hogy hogyan született egy-egy dal, milyen élethelyzetben voltak akkor, lehet ez is lényegtelen, úgyis mindenkinek mást üzen, nah mindegy...:rolleyes:

 

Szerintem is érdekes. Csak néha én előzőleg többet képzelek mondjuk bele egy számba és mikor kiderül, hogy mi ihlette, csalódom. Ez szokott történni néha akkor is, ha végre lefordítok egy szöveget... (Vagy pedig idegesít, hogy végre értek minden szót, de fogalmam sincs miről szól:)

Link to comment
Share on other sites

Tényleg ellenséges voltam? Bocsi. Nem szoktam.

Csak csodálkoztam... :)

Milyen zenéket hallgatsz még?

 

Radiohead, R.E.M., Placebo, Coldplay, Beck, The White Stripes, Semisonic, INXS, Oasis, stb.

Újabban indie rock-ot is hallgatok, de ott még nem vagyok túl járatos, még nem tudom eldönteni milyen előadókat szeretek. Megemlíthetem az Arhitecture In Helsinki -t, ők mintha tetszenének.

Te?

Link to comment
Share on other sites

Én most nagyon "Muse-os" vagyok. Szinte mást nem is bírok meghallgatni. Na azért van egy-két kivétel. pl. Björk a régi nagy kedvencem, Tori Amos-t nagyon szeretem, néhány Rasmust is még meghallgatok. Most új zenéket keresek. Biztosan van sok minden ami tetszene, csak nem tudok róla...

 

Pl. Muse kapcsán hallgattam Placebo-t, és sok számuk nagyon tetszik (InfraRed, Bitter End...). Meg a Queens of the Stone Age-nek is vannak jó számaik az új albumon. Nine Inch Nailstől az "Only" a kedvencem az új lemezről ( a többi lemezüket még nem ismerem).

 

Nem tudom melyik az indie rock... :(

 

Kiváncsi lennék mi a véleményed Muse vs. Radiohead témában mindig akad valaki, aki még most is Radiohead másolatnak tartja a Muse-t). Én a Radiohead-nek csak 2 albumát hallgattam meg, de nem sok hasonlóságot találok.

Link to comment
Share on other sites

Te, én tényleg nem értem ezt a Muse - Radiohead összehasonlítást. Szerintem nincs alapja. Talán pár számuknak hasonló hangzása van, de ennyi.

Én mind a két együttest szeretem, a Radiohead -et szerettem először, aztán fedeztem fel a Muse - t. A Muse jobban tetszik ugyan, de mind a kettőt szeretem.

Link to comment
Share on other sites

Neten rendelted a jegyet?

Én még csak megrendeltem, de nincs meg :( Remélem nem fog elveszni a postán.

Mivel fogsz utazni a koncertre? Ismerős vagy Bécsben?

Igen, én is neten rendeltem meg. Nem kértem a postázást, mert lehet hogy előtte is megyek még Bécsbe, hanem akkor majd a koncertnapján felvesszük az irodába, amit megadtak.

Sajnos, nem kocsival megyünk. Busszal, vagy vonattal, amelyik kényelmesebb időpontban indul. Te hogy mész ki? Vonat, busz vagy autó?

Többször jártam már Bécsben, mondjuk, koncerten még nem voltam ott, de ezt is el kell kezdeni egyszer:D Te?

 

Hogy ismerted meg őket? Melyik számot hallottad először?

Régebben volt egy Viva2 tévé adónk és azon láttam többször is a klipjeiket, talán még koncert is volt, arra már nem emlékszem:( Azt pontosan nem tudom melyik számot hallottam tőlük először. De azt tudom, hogy a Bliss után beszereztem az albumot és több szám is elég ismerősnek hatott pl: a Muscle Museum.

 

Ti móta szeretitek? Kinek mi volt az a meghatározó dolog vagy éppen szám, ahonnan megszerette/megismerte őket?

Link to comment
Share on other sites

Ma jöttek meg a jegyek! Mi vonattal megyünk, azt hiszem. Nem tudok jobbat. Már korán ki szeretnénk menni, nézelődni (egyszer voltam Bécsben kis koromban). Igazából a vissza út lesz érdekes, mert csak hajnal 5 körül jön vonat. Nem tudom addig mit fogunk csinálni. Szivesen "csapódnék hontársaimhoz :)" a koncert után.

 

Már azthiszem írtam, hogy nekem az első szám, amit halgattam (utólag töltöttem le) a Feeling Good volt. Teljesen el voltam ájulva :) Aztán Time Is Running Out, attól szintén. Utána Stockholm Syndrome, New Born, Unintended (ezen egy kicsit csodálkoztam), Plug In Baby. Aztán már nem töltöttem le a számokat, hanem megvettem az albumokat.

Én azelőtt sosem láttam a klippjeiket. Emlékszem, hogy a rockosabb számokat rögtön elkapcsoltam, mert rapper voltam :) De nem szégyen, mert Matt is azt nyilatkozta egyszer, hogy mielőtt összeált Dommal meg Chris-szel, rapperekkel lógott :) Csak mostanában jövök rá, hogy miről maradtam le...

Link to comment
Share on other sites

De jó neked!:)

Úgy néz ki, mi is reggel megyünk, de még nem beszéltük meg mivel, kint fogunk aludni 1-2 estét. Az ismerősöm idén nem volt nyaralni és ha úgy alakul akkor vasárnapig kint maradunk.

ááá, ilyenkor teli lesz az ember élménnyel! Az élményektől ilyenkor alig tudok aludni!:) Legalább is remélem, hogy gondoskodnak róla a fiúk! Bár ahogy nézegetem a koncert felvételeket, hűűűű, egyre jobban várom már a koncert napját!

Tényleg jó lenne tartani a koncert után valami magyar találkozót, vagy mit:) Aztán ott jól meg lehet beszélni hirtelen az élményeket is, már ha szóhoz tudunk jutni! Annyira be vagyok sózva!

 

Helló Blip neked is!:)

Link to comment
Share on other sites

De jó neked!

Mi is gondoltunk rá, hogy kint alszunk, legalább aznap éjszaka. De nem igazán tudjuk, hol lehet ott olcsón megszállni... :(

Szerintem akkor mindenképp tartsunk valami magyar-találkozót utána!

Én arra is gondoltam, hogy valami "magyaros" pólóban leszek, hogy észrevegyenek az itthoniak, de a barátom azt mondta, hogy nem nagyon szeretik ott a magyarokat :(

 

Én is már nagyon várom! Csak azt nem tudom, hogy fogok az első sorba furakodni :) De legalább az ötödikbe... Ha már ott vagyok közelről szeretném látni!

 

Nem tudod, hogy kik lesznek azok a "special guest"?

Link to comment
Share on other sites

Mi is gondoltunk rá, hogy kint alszunk, legalább aznap éjszaka. De nem igazán tudjuk, hol lehet ott olcsón megszállni... :(

Ha még nem vettétek meg a vonat jegyet, akkor ebben tudok segíteni! Mi egy hostelben fogunk aludni, ami a Mariahilfer str.-n van, 2 ágyas szoba az 24 Eur/fő/éj, 4 ágyas 18 eur/fő/éj.

 

Szerintem akkor mindenképp tartsunk valami magyar-találkozót utána!

Részemről rendben! Bár lehet, hogy kísérltett tennék az együttessel való találkozásra is, persze ezt is lehet közösen! Tudják meg, hogy itt Magyarországon is szeretik őket, nem?:)

 

Csak azt nem tudom, hogy fogok az első sorba furakodni :) De legalább az ötödikbe... Ha már ott vagyok közelről szeretném látni!

Szerintem mi viszonylag korán oda fogunk menni nyomorogni, hogy aztán elől jól összenyomjanak:D Mindenképp szeretnék elől lenni! Bár tervbe van véve, hogy esetleg fényképezővel videózom, de ezt nem tudom, hogy mennyire lesz ott megvalósítható... Nem ez lesz az elsődleges célom, az biztos:)

 

Nem tudod, hogy kik lesznek azok a "special guest"?

Még nem hallottam róluk semmit:( Mondjuk, örülnék neki, ha esetleg a Garish lenne:) Ők egy osztrák zenekar, németül énekelnek és nem rossz a zenéjük!

Link to comment
Share on other sites

Köszi a hostel webcímet, de sajnos aznapra már nincs ágy :( Pedig jó lett volna... :(

 

Mailt kell nekik írni, ne weben foglald le (a netes rendelésen keresztül csak 6 ágyas szobába tudod lefoglalni). Akár 1 héttel az utazás előtt is szokott lenni még ágy, még én se foglaltam le.

Link to comment
Share on other sites

Hurrá! Mégis lesz Muse Becsben. Tudtok adni egy linket jegyekhez mert a Gazometer/Sporthalle honlap nekem nem jon be. Már láttam oket Augusztusban, de a Musebol egy koncert nem elég. Es egy magyar taliban persze benne vagyok. En valoszinuleg autoval megyek ki.

 

Az elsö sorokba kerulni nem könnyu, gondolom korán kell sorba allni, és tényleg nehéz kibrini a tömeg nyomását fizikailag.

 

Egyébként arrol irtatok, hogy ki mit hallgat meg. Nekem aszem eléggé furcsa a választékom:

Vivaldi, Mozart, Ventures, Beatles, Queen, Chilli Peppers, Green Day, Oasis, Eminem, Rammstein, System of a Down, Franz Ferdinand.

Link to comment
Share on other sites

Igen, igen lesznek Bécsben:) Innen rendeltem meg a jegyet

Az ember mindig reménykedik, hogy egy másik együttes koncertjén kicsit lazábban lehet elől, de aztán felébred... Végül is ha Szigeten a Placebon kibírtam elől, akkor talán ez is összejön, ha nem bírom, majd hátrébb megyek.

 

Azt hiszem, hogy az érdekes izlés világommal szinte mindenkin túlteszek: hihetetlen, de musiceleket nagyon szeretem (pl: Rent, Nana, Producerek, Volt egyszer egy csapat, Pókasszony csókja), a komoly zenéből: Händel, Prokofeiev (most ezek a legnagyobb kedvencek) Kikapcsolódásként: Placebo, RHCP, Jimmy Eat World, Faith No More, Fish!, Quimby, HS7, Franz Ferdinand, Ash, The Cure, Garbage, Pixies, Rémember, The Puzzle

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...