Jump to content

Magyar Muser Thread


*glam*

Recommended Posts

Eladó az alábbi (tegnap vásárolt), M-es, nullkilóméteres NŐI póló (még csak fel sem lett próbálva).

Akit érdekel, küldjön privát üzenetet itt, a fórumon.

 

Ára: 5000 HUF (eredetileg: 5500)

Átvehető: Budapesten, vagy megbeszélés alapján máshol.

Csere is szóba jöhet, de csak férfi pólóra.

 

http://muse.mu/store/product,ladies-the-2nd-law-song-titles-heather-maroon-tshirt_377.htm

Link to comment
Share on other sites

Furcsa, hogy csak koncert előtti hozzászólásokat találtam...

Én nem nagyon foglalkoztam előtte a setlist-tel, de ha berakták volna a Falling Down-t utána Host-tal, talán el is ájulok. Még a Sunburn is elég volt ahhoz, hogy sírjak. Bár a Resistance-en is sírtam :) Soha nem tetszett még ennyire ez a szám. Uprising is jobban tetszett a szokásosnál, főleg ahogy Dom elintézte a fekete esernyős-kalaposokat.

De kicsit ambivalens volt számomra az egész, mert a nagyon lelkesítő részek mellett nagyon elkeserítőek is voltak. Pl. hogy Undisclosed Desires alatt nem volt képes elővenni a keytar-t, pedig abban az a legjobb. Ez hogy Matt csak egy szál mikrofonnal mászkál számomra amúgyis eléggé kiábrándító. Ehhez az enyelgéshez nem vagyok hozzászokva.

Összességében azért nagyon megérte! Nektek milyen élmény volt?

Link to comment
Share on other sites

Mi inkább viccesnek találtuk, ahogy felvette ezt a popsztár alkatot. Önmaga paródiája, de ezt szerintem ő is tudja. Egy bolond zseni. Amit a Madness alatt leprodukált a kamerába, hát sírtam a nevetéstől. Persze ott a másik oldal, hogy most jött el az az idő, amikor már elég ismertek, most "kell" valami mainstreamet letenni az asztalra. Minden banda ezt csinálja. Matt mostmár apa és bár nem hiszem, hogy valaha is megélhetési problémái lesznek, talán jobban előtérbe kerülnek nála a logikus, megfontolt döntések. Ami a legfeltűnőbb volt számomra, az az, hogy mennyire levetkőzte az énekléssel járó szégyenérzetét. Több szám elején is elkezdett dúdolni mindenféle dallamokat, és a Making of' DVD alatt is sokat lehet hallani az énekhangját, miközben tudjuk, hogy korábban még Christ és Domot sem engedte be a vokálfelvételekre.

 

Egyébként én sokkal rosszabbra számítottam minden tekintetben, azthittem ki lesznek már merülve és majd klisés szövegeket adnak elő. Az utóbbi mondjuk talán be is jött, viszont nagyon jó érzés volt, hogy aznap legalább 8-at tweeteltek Budapestről... ja és Dom nagyon szépen beszélt magyarul. Le voltam döbbenve.

 

+ Nagyon örültem, hogy nem a Survival volt a záró szám! Nem lett volna méltó, szerintem... és ha már itt tartunk, elég elkeserítő volt, amit a közönség le NEM művelt az első 2-3 szám alatt. Szinte meg sem mozdultak... máshol még az Unsustainable vokálrészét is éneklik, amit Matt élőben kihagy... én próbálkoztam, de elég szólósnak tűnt a dolog, úgyhogy abba is hagytam. :D Supremacy dettó, szerintem még a szöveget sem tudták sokan... aztán mikor másodszor beköszönt az opening riff, vártam hogy végre megőrül mindenki. Rajtam kívül az A szektorban talán még 10 ember kezdett el ugrálni. Hát csodás, mondhatom... :D Aztán szerencsére a Hysteriara mindenki felébredt, na de az már egy igazi klasszikus.

Link to comment
Share on other sites

Hát jó lenne, ha én is fel tudnám fogni viccesnek Matt új viselkedését...

Nem tudtam, hogy ennyire gondja volt az énekfelvételekkel. Bár pár éve koncertek alatt éreztem úgy, hogy nem is igazán szeret énekelni, inkább a hangszereken játszana. Ez hogy tudott így megfordulni?

 

Egyáltalán nem értettem Matt milyen szöveget adott elő a közepe táján. Valamit mondott az Anyjáról? Hogy tetszik neki Bp vagy ilyesmi? Úgy tud hadarni...

 

A közönséggel nem nagyon foglalkoztam. Igaz ülő jegyem volt. Fura volt ülve nézni, de így legalább kevesebb zavaró tényező volt.

Én sem tudom még az új szövegeket. Nem akarom agyon hallgatni, ki tudja mikor lesz új lemez. Beosztom pár évre :) Jó is volt, eddig mindig tudtam minden szöveget. Más élmény így koncerten hallani, jobban tudok figyelni.

Link to comment
Share on other sites

Van amit most Youtube-on visszanézve sem értek. :LOL: Amúgy semmi baj, ha valaki nem tudja a szöveget, magyarok vagyunk, angolul sem kötelező mindenkinek tudnia... én viszont az "A" szektorban álltam és szerintem ha valaki oda vesz jegyet, akkor élje is át a koncertet, legalább mozduljon meg. Tiszteletlenségnek tartom, ha valaki ennyit nem tesz meg. Ha mozizni akar, akkor üljön le, még kényelmesebb is. Nem csak mások élményét teszik tönkre, de a közönségről kapott összképet is negatív irányban terhelik. Persze még mindig pozitívan csalódtam az elől állókban, de azért volt 1-2 fura egyén.

 

Egyébként igen, volt egy teória, miszerint Matt képtelen hangszer nélkül kiállni egy színpadra. Sokszor mondta interjúkban, hogy ülni sem szeret egyébként, ezért a zongorát inkább komponálásra használja, élőben amikor csak lehet, gitározik (most mondjuk a Sunburn jó ellenpélda volt, de hát nehogy már beporosodjon szegény zongora :D).

Link to comment
Share on other sites

Igen, nagyon szerettem mikor még a zongorázásnál is állt. Vajon azóta jobban viseli az ülést, vagy egy ilyen igazi nagyzongora jobban szól vagy jobban mutat a szinpadon?

 

Lenne két kérdésem, hátha tudtok segíteni. Rengeteg jó szám volt koncert előtt, amiket nem ismertem. Le tudnátok írni, amikre emlékeztek, hátha közte vannak, amik érdekelnének. Meg szoktam jegyezni ilyenkor szövegrészletet, de most nem sikerült. Légyszi segítsetek, nagyon fontos lenne nekem!

 

Meg volt egy 3000 Ft-os fényes lap a shop-ban a shop-ban. Az mi volt? A helyszinen elfelejtettem megkérdezni. A netes shop-ban meg nincs fenn. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

A fényes lap szerintem a 2nd Law volt bakelit lemezen, de ez csak tipp (az ár stimmel, jobb elképzelésem pedig tényleg nincs, tán valami speckó turnés köntösbe volt bújtatva).

 

A koncert előtti "soha véget nem érő" szám ez volt:

http://www.youtube.com/watch?v=TG_X93C_fQU

(lehet hogy ott valamilyen remix szólt)

 

Amik voltak még: Alt-J, Plan B (azthiszem a facebookos eventnél volt erről egy poszt, ott említettek párat)

Link to comment
Share on other sites

hát igen, nekem is az volt a bajom, hogy unsustainable-supremacy alatt mindenki állt mint a majomkenyérfa és csak a smartphone-okkal kameráztak:mad: én VÉGIGMONDTAM a szöveget a hírolvasónővel, aztán elkezdtem veszettül ugrálni a drop után mire páran körülöttem megjegyezték: "mi a f@szt ugrál ez?" hát Muser az ilyen?!:D tiro-ig eszébe sem jutott senkinek hogy megőrüljön... csoda, hogy a szöveget tudták. aztán már jó volt, uprising meg knights alatt már elég rendesen végezték a helyváltoztatást:LOL:

 

szigetre amúgy nincs kedvük eljönni Mattéknek? nem lenne rossz...

Link to comment
Share on other sites

Meg volt egy 3000 Ft-os fyes lap a shop-ban a shop-ban. Az mi volt? A helyszinen elfelejtettem megkdezni. A netes shop-ban meg nincs fenn. Kzi.

 

Szerintem a turnprogramfete gondolsz, nagy alak fyes fedlappal, 3000 Ft. Vannak benne jofa dolgok, de azt ennyi pzt tbet vtam... Gondolom, ha lement a turn felteszik a shopba.

 

Nekem egykt nagyon hiyzott a Sunburnből a gitsz azt a zongora nem tudta helyetteseni ( Morgan sem)... :)

 

Nincs valakinek, aki el volt, videa arr, mikor Matt lement a szpadr a teg el Fentről nem sok lszott az esemyekből...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem remek koncert volt. Valami ilyesmire szottam. Nekem a ksgel sem volt bajom, b az első sorban voltam, ott mindig van et :LOL: Az, hogy Matt nem jszott a keytaron UD alatt... Őszint szva neki, mert UD őben egyszerűen unalmas. Azoknak akik nem el voltak lehet m y is az volt. Azt remem ez a pacsiz szen lassan eltűnik majd nem jutnak a 30stm sorsa akik 2-3 en kereszt ugyanazt a műsort nyomt.

 

Az egyetlen dolog ami bt a koncerttel kapcsolatban, az a rulett. hogy New Born-t kaptuk Stockholm Syndrome helyett :mad: Mondjuk m dut tudtam, hogy SS-t elbshatok, mert akik voltak Bsben mondt, hogy ott azt jszott (meg Blisst). Bliss egykt sokkal jobb lett volna, mint a Hysteria, arra tuti megmozdult volna az is aki hrb lt. Meg ugye m 10 e nem jszott nunk (??? ha j tudom, nem volt 2007-ben)

 

Amy azt tudja valaki mi ttt UD kben? Dom elejtette a dobverőt, vagy eltte vagy mi? Mert egy pillanatra hallottam, hogy nem stimmel valami, de amikor odantem Dom csak nevetett.. Meg a Starlight kben (miut leekelt az "Our hopes and..." rzt) mit mondott Matt??? Vagy csak ilyen artikullan kit volt mint Manchesterben? :LOL:

 

UD-r itt vannak vide (nem az eny):

 

Ja m valami: az hogy 12 es vagy nem jelenti azt, hogy a korln a helyed ellhetsz minket a helykről. Kzi.

Link to comment
Share on other sites

hát igen, nekem is az volt a bajom, hogy unsustainable-supremacy alatt mindenki állt mint a majomkenyérfa és csak a smartphone-okkal kameráztak:mad: én VÉGIGMONDTAM a szöveget a hírolvasónővel, aztán elkezdtem veszettül ugrálni a drop után mire páran körülöttem megjegyezték: "mi a f@szt ugrál ez?" hát Muser az ilyen?!:D tiro-ig eszébe sem jutott senkinek hogy megőrüljön... csoda, hogy a szöveget tudták. aztán már jó volt, uprising meg knights alatt már elég rendesen végezték a helyváltoztatást:LOL:

 

szigetre amúgy nincs kedvük eljönni Mattéknek? nem lenne rossz...

Nem hiszem, hogy jövőre eljönnek a Szigetre, mivel 2013 nyarán a stadionokban koncerteznek.. :erm: Szerintem a fesztivál időszakot 2014-re tervezik.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Kicsit kihalt a thread... :LOL:

 

Valaki nem tudja, hogy mutatják-e nálunk moziban a filmet? Én még semmi infot nem találtam róla :/ Azt tudom, hogy Bécsben lesz, de tuti nem megyek ki azért, hogy megnézzek egy filmet amit később amúgy is meg tudok venni dvd-n.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok!

 

Lehet, hülyeségnek hangzik, de olyan embert keresek, akinek a MUSE mellett az OURS a legnagyobb kedvence. Főleg sok esélyem nincs is erre, mert ezt az együttest szerintem sokan nem is ismerik nálunk :( Az énekes/zeneszerzője Jimmy Gnecco, akinek szóló lemeze is jelent már meg.

Azért ha ismertek ilyet, szóljatok.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...