Jump to content

Magyar Muser Thread


*glam*

Recommended Posts

  • 1 month later...

Helloztok

 

Már régota irogatok itt és csak most fedeztem fel hogy van magyar rész is! En ugyan Ausztráliaban nöttem fel es Belgrádban dolgozok, de sokat járok haza. A Salzburgi koncertre Augusztus 17.-én pedig tuti átmegyek kocsival

 

howhigh, az uj album Julius 6-án jelenik meg. A témája elegge háborus lesz - bizonytalankodo katonák, Bush politika stb. A zene pedig szokásosan eredeti - lesz egy tisztán hangszeres szám es valami furcsa Buchla nevu szintetizátor lesz a záro dalban

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sok értelme nem is lenne ezt a részét nézegetni a forum.muse.mu-nak... viszont legalább a cím helyes mint leírás... mindenki jön, mond 1 "sziá"t aztán tipli....

úgyhogy üdv az új Sziázóknak és kellemes mindenfélét!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hát Sziasztok!

 

Nemrég felfedeztem, hogy magyar része is van a fórumnak. Pedig már-már azon gondolkoztam, hogy nyitok egyet. Néha-néha olvasgatok angol fórumokat, de nem vagyok annyira otthon az angolban és idegesít, hogy nem mindent értek meg. Ezért jó lenne magyarul társalogni a témában.

 

Úgy látom Mo-n nem túl ismertek Muse-ék...

Kijött az új album, és nincs is itt vélemény... :( Pedig ők az első együttes, akikről érdekelne mások véleménye is (angolul nem sok jót olvastam).

 

Elolvashatnám ugyan az eddigieket, de túl lehangoló két évvel ezelőtti hozzászólásokat olvasni... Szóval, ha valaki hallgatta az új albumot, légyszi...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok megint!

 

Mivel nem válaszolt senki (erre ugyan számítottam) - nem volt jobb ötletem -, végigolvastam az egész thread-et (mi ennek a magyar neve?). Úgy látom még egy éve volt itt élet... Sajnos az idei szigetre sem jönnek. :( Pedig őket tényleg érdemes megnézni élőben. 2002-ben azthiszem voltam kinnt, csak akkor még nem is hallottam róluk. :( :( :(

Meglepett, hogy már múlt nyáron is volt szó az új albumról. Én csak kb. akkor kezdtem érdeklődni irántuk.

Letöltöttem pár számot és rögtön úgy éreztem, hogy születésem óta ezt a zenét kerestem!

Szivesen elbeszélgetnék valakivel magyarul pl. a szövegeikről, a gitárjaikról. Lenne egy csomó kérdésem. Nem fűzök túl sok reményt hozzá, de azért tettem egy próbát...

 

Köszi mindenkinek, aki elolvasta. Főleg azoknak, akik esetleg válaszolnak is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

En még az Origin of Symmetry idején fedeztem fel oket. Emléxem hogy a New Born és a Plug In Baby klipjei mennyire megfogtak elso hallásra. Egyszerre megvolt minden ami csak a legjobb egyuttesekben jon ossze - eredeti, eros dallamok, hihetetlen gitár és zongorajáték, rejtelyes, profetikus szovegek es az a páratlan, angyalian szárnyalo hang...

 

A kedvenc szovegeim valoszinuleg a New Born és The Small Print. Az elsot most is a Muse remekmuvének tartom:

 

Ujszulott

 

"Kapcsold magadhoz

Kapcsold a világhoz

Nyujtsd ki mint a szulési nyomás

A titkod iránti szeretet

Es a keseruség benned

Nonek mint az ujszulott

Mert tul sokat láttál tul fiatalon

Lélektelenek mindenutt

 

Reménytelen ido barangolni

A tavolság a házadig

Elhomályosodik a semmibe

Mennyit érsz te?

Nem tudsz foldre jonni

Felduzzadsz, megállithatatlan vagy

Mert tul sokat láttál tul fiatalon

Lélektelenek mindenutt

 

Semmisitsd a gerincteleneket

Mutasd meg hogy valodi

Elpazaroljuk az utolso esélyt

Eljonni

Tord meg a csendet

Mert en eluszok

Eluszok toled"

 

Azt mondják egy olyan képzeletbeli világrol szol amiben a technologia átvette az érzelmek es az emberiesség helyét: "Just break the silence, show me it's real." Es bár Matt sokszor vallotta magát ateistának, a New Born-ba sok vallásos utalást lehet olvasni - mennyország ("can't come down to earth"), Mária terhessege (elso resz) stb.

 

Es innen ki megy Salzburgba a MUSE-t latni 17-én?

Link to comment
Share on other sites

Örömmel látom, hogy vannak itt értelmes fórumozók is (nagyjából elolvastam a többi hozzászólásodat is, már amennyire tudok angolul).

 

Sajnos Salzburgba nem tudok kimenni, nekem az is túl messze van. Örömmel venném, ha beszámolnál róla itt a fórumban... :)

 

Más dalokat nem fordítottál le? Esetleg feltehetnél még ide, ha van kedved! Sunburn meg a TIRO érdekelne, miután olvastam az egyik hozzászólásod...

Én is úgy hallottam, hogy Matt ateista, de ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkozik a témával. Én mostanában már elég sok számot úgy hallgatok, mintha "Istenhez" szólna.

 

Kicsit zavar, hogy többféle értelmezés lehet, és nem fogom megtudni, hogy ő valójában mire gondolt. De ez már általános iskolában is zavart verselemzésnél, amikor megdicsértek, ha más szemszögből néztem a verset, és csak annyit mondtak "igen ez is lehetséges".

 

Végül - nem túl fantáziadús, de - muszáj megkérdeznem, hogy mit szólsz az új albumhoz.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! én nem régóta ismertem meg a zenéjüket, de be kell valljam, hogy a Rasmus után kész "felüdülés" volt (sokáig a TR volt a kedvencem). De a Muse annyira friss és teljesen más, nagyon szeretem őket. Az Unintended volt az első szám, amit hallottam tőlük, aztán a Time is running out, Dead Star, aztán már nem volt megállás...^^

imádom az új albumukat, a Map of Problematique a kedvencem.

Link to comment
Share on other sites

Nekem is a TR volt előzőleg a kedvencem. Úgy is ismertem meg a Muse-t, hogy Lauri kedvenc együttese. Ezért töltöttem le a számokat. Sokáig nem is tudtam, hogy hogy néznek ki, de a zene nagyon tetszett. Mikor először megláttam őket, kicsit idétlennek tűntek. Végülis azok is, de már hozzájuk szoktam. Sőt Matt-et és Dom-ot egészen megszerettem. El vagyok ragadtattva attól, ahogy Matt előadja a számait, ahogy énekel, ahogy mozog meg ahogy gitározik. Számomra élő példája annak, hogy a szépség tényleg belülről ered.

Az új albumról nekem az Assassin a kedvencem.

A Dead Star pedig a legjobb klipp, ha már megemlítetted.

Link to comment
Share on other sites

hát az biztos, hogy nem mindennapi élmény lehet őket élőben látni és hallani. novemberben, ha minden jól megy nekem is részem lehet benne :) férjem kint dolgozik Dublin-ban és kisfiammal szeretnénk kimenni hozzá egy hétre, persze a koncertet se fogjuk kihagyni.^^

Link to comment
Share on other sites

De jó itt ujra életet látni. Kérés szerint:

 

Sunburn

 

Gyere pazarold itt a millióid

Titokban guny-mosolyog

Még egy vállalati show

A rossz lelkiismeret nő

 

És érezni fogom ahogy a rossz lelkiismeret nő

És érezni fogom ahogy a rossz lelkiismeret nő

 

Éget mint a nap

És nem tudok elfordulni

Elégeti a láthatárainkat

Semmi tévedés

 

Gyere engedd megosztani az igazságot

Senki sem merte megtörni

Ezeket a végtelen hazugságokat

Titokban sir

 

És elbulyok a világtól

Egy törött keret mögött

És örökké futni fogok

Nem birom a szégyent

 

A salzburgi koncertjük pedig hihetetlen volt. Azt hiszem mindenki igy van aki elöszőr látja a Muse-t előben. Az az energia, az az erő. Matt egészen profetikus a City of Delusion közben. Persze sok dal az új lemezről, de semmi a Showbizról! Viszont meglepetés volt a Forced In, egy csendes kis hangszeres szám a Hullaballooról. Gondolom akkor pihenteti a hangját:LOL: Azt is érdekes látni ahogy váltogatja a gitárjait, meg a gitár-hatásokat dalközben. Az Invinciblehez egy saját tervezésü gitárt használt amin egy kis villogo szines négyzet van. Olyan mint egy laptop egere. Ha vizszintesen kaparja, mély-magás hangokat ad, függőleges kaparással pedig a hangerőt változtatja.

 

Úgy hallottam hogy December 8.-án Bécsben lépnek fel. Arra megint kimegyek

 

És érdekes, én is a Rasmust hallgattam mikor felfedeztem az Origin of Symmetryt. Egy Muse dalt fel is vettek ha jól tudom. Melyik az és milyen?

Link to comment
Share on other sites

 

És érdekes, én is a Rasmust hallgattam mikor felfedeztem az Origin of Symmetryt. Egy Muse dalt fel is vettek ha jól tudom. Melyik az és milyen?

 

:eek: a TR felvett egy Muse számot? ezt nem is tudtam, ha valaki tudja melyiket, akkor sikítson!^^ egyébként a dalszövegeket, amiket beraktok ide, ti fordítjátok?... mer nagyon jók.

akkor én is berakom az örök kedvencemet, bár nem én fordítottam, mivel angoltudásom nagyjából egyenlő a nullával...:(

 

Time is running out

Kifutunk az időből

 

azt hiszem megfulladok

fojtogatnak

meg akarom törni a varázslatot

amit létrehoztál

 

te valami gyönyörűséges vagy

egy ellentmondás

szeretnék beszállni a játékba

súrlódást akarok

 

te leszel

az én halálom

igen, te leszel

a halálom

 

eltemetni

nem fogom engedni, hogy eltemesd

nem fogom engedni, hogy elfüstöld

nem fogom engedni, hogy megöld

 

kifutunk az időből

és elfut az időnk

nem temetheted a föld alá

nem tudjuk abbahagyni a kiáltását

 

békét akarok

de korlátozott vagyok

megpróbáltalak 'feladni' téged

de függő lettem

 

most, hogy tudod, hogy csapdába estem

a lelkesedés érzése

soha ne is álmodd, hogy megtörheted ezt a berögződést

ki fogod préselni belőlem az életet

 

elásni

nem fogom engedni, hogy eltemesd

nem fogom engedni, hogy elfüstöld

nem fogom engedni, hogy megöld

 

kifutunk az időből

és elfut az időnk

nem nyomhatod a föld alá

nem tudjuk abbahagyni a kiáltását:

hogy lett ez belőle?

 

ki fogod szívni az életet belőlem

 

eltemetni

nem fogom engedni, hogy eltemesd

nem fogom engedni, hogy elfüstöld

nem fogom engedni, hogy megöld

 

kifutunk az időből

és elfut az időnk

nem nyomhatod a föld alá

nem tudjuk abbahagyni a kiáltást:

hogy lett ez belőle?

Link to comment
Share on other sites

TR egyik koncertjükön az Unintendedet játszotta, de sohase hallottam hogy milyen.

 

A 2 forditás a sajátom, valamikor angol-magyar tolmácskent dolgoztam. Szilvi, te tényleg nem tudsz angolul? Mert a TIRO forditásod majdnem tökéletes! Csak freedom = szabadság nem béke, és smother itt inkabb elfojtani. Egyébkent Matt nagyon kreativan használja az angolt, ritkán van egy egész mondat, inkább csak mondatfoszlányokbol áll a szöveg. Nehéz forditani:)

Link to comment
Share on other sites

Szilvi, te tényleg nem tudsz angolul? Mert a TIRO forditásod majdnem tökéletes! Csak freedom = szabadság nem béke, és smother itt inkabb elfojtani. Egyébkent Matt nagyon kreativan használja az angolt, ritkán van egy egész mondat, inkább csak mondatfoszlányokbol áll a szöveg. Nehéz forditani:)

 

vazze, akkora fej azé' nem vagyok, hogy MUSE lyrics-eket fordítsak, mikor még îgazából el sem kezdtem tanulni angolul. Csak annyit tudok, amennyi innen-onnan rámragadt. Max. olaszról le tudnám fordítani, bár abból sztem érdekes dolgok sülnének ki.^^ (az olaszok már lefordították szinte az összes MUSE számot:eek:)

http://www.musemuseum.it/traduzioni.htm

Link to comment
Share on other sites

Tényleg lesz Muse Bécsben?????? Oda talán még én is ki tudnék jutni. A honlapjukon még nincs fenn...

Rengeteg koncertvideom van, úgyhogy elvben tudom milyenek a koncertek, de annyira más lehet tényleg ottlenni!

Az 'Invincible-gitár' nekem is nagyon érdekes volt. Még nem láttam ilyet. De gondolom azért nem ő találta ki... ?

A Forced In-re kiváncsi lennék. A studio verzióban van szöveg is... Érdekes, hogy pont ezt választották annyi jó szám közül.

 

Kedves angolosunk!

Ha ráérnél, megnéznéd ezt a quizt? Én is próbálom majd fordítani... csak most nincs időm.

http://www.he-3.mu/quiz.htm

 

Sziasztok!

Link to comment
Share on other sites

Tényleg most vagy itt először vagy csak nevet váltottál?

 

Jó, hogy írtál; mert én úgy gondoltam, hogyha nincs fenn a honlapon, akkor nincs is koncert Bécsben...

Meg is találtam, de csak Hétfőn tudok jegyet rendelni :( És az aggaszt, hogy lesznek valami vendégek, de nincs ott hogy kik.

Ti jöttök Bécsbe?

 

Más. Tudja valaki hogy mi az a falzett? Több helyen olvastam már. Pl. hogy "Matt gyakran falzettben énekel", meg hogy "UK's dark falsetto rock band".

 

Egyébként milyen zenéket szerettek még Muse mellett?

 

+ Akkor én is felteszem a kedvenc képem:

51353882_MuseAbsolutionTour_033_crop.jpg.1c2f38bafe347d5b7a2a21f5932d5969.jpg

Link to comment
Share on other sites

Más. Tudja valaki hogy mi az a falzett? Több helyen olvastam már. Pl. hogy "Matt gyakran falzettben énekel", meg hogy "UK's dark falsetto rock band".

 

Sziasztok,

 

Én tényleg új vagyok itt.

Viszont itt a válasz a kérdésedre:

falzett

Fejhang. Maga a szó az olasz „falso”-ból származik, jelentése hamis. Arra utal, hogy a megszólaltatott hang a természetes mellhangtól, annak hangszínétől, jellegétől eltér. Alkalmazásának célja a meglévő hangterjedelem felfelé történő kiszélesítése. Elsősorban tenoristák alkalmazzák (említettük pl. a Puritánok III. felvonásában felhangzó f2 hang problematikáját), gyakran magas hangok halk (piano) megszólaltatása céljából. Más hangfajú énekesnél is találkozhatunk vele. (Baritonisták között gyakori, pl. A sevillai borbély Figaro belépőjében a férfiak és a nők hanghordozásának megkülönböztetése céljából; hasonló céllal szólaltatja meg Marcello a Bohémélet III. felvonásának imitált „táncjelenetében”, vagy Verdi Falstaffja az „apródaihoz” intézett szózatában. Basszisták között elsősorban buffo szerepekben találkozhatunk alkalmazásával, pl. a Szerelmi bájital Dulcamarájának szólamában.) A falzettben felhangzó hang erőtlenebb a természetes mellhangnál. Ezért volt nagy jelentőségű a Gilbert Duprez által bevezetett (és nyomában Adolphe Nourrit által kitűnően elsajátított) természetes mellhangú „magas c” – egyes szakkönyvekben használt kifejezéssel →mellkasi c – az addig falzettben énekelt hasonló hangok helyett.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...