Jump to content

Slovenija Musers Thread


Tar

Recommended Posts

Štala, moram malo nadoknaditi spuščeno in osvežiti svojo glasbeno knjižnico... :$:D

 

Silence poznam - pač po naključju sem enkrat TLP gledala in jih videla - in dejansko so se mi zdeli dobri - sicer si jih ne bi zapomnila! ;)

 

Glede Ghinzu - sem šla na njihovo stran in poslušala odlomke z Blow. In - vau - sploh ni slabo! :cool: Tar, od kod ti sploh vedenje o njih?

 

@ GhostInTheShell: a imajo Sfiltrom postavljeno kakšno stran, da kaj od njih slišim?

 

A sta že slišali Map of the Problematique? Mislim - Muse so jo igrali za MTV v Padovi... Nekam blizu nam, he he... :p:D

Link to comment
Share on other sites

ravno kar sem psolusala map of the problematique in n e vem kajnaj si mislim. ni mi slaba - to vem, kaksnega drugega mnenja pa tudi nimam. verjetno mi bo postala vsec. :)

 

ja za ghinzu sem slisala preko neta - nekje je nekdo mel v signature njihov link in sm pogledla kako to zgleda. ;) meni so ful vsec.

 

pred leti (ampak res kar neki let nazaj) sem vidla veckrat sfiltrom na videospotnicah, pa jih n ism potem nikoli kaj prevec poslusala - bom pa, zdje me zanima, ce pravis da so v redu.

LP

Link to comment
Share on other sites

Hehe..pa sje ne vem kako je s Sfiltrom, ce jih samo slisis..ker jst ko sem jih prvic slisala, sem rekla, da so utter bedni :D..potem sem bila zvlecena na koncert in sem bila like..WHOA! :o..anyway.. http://www.sfiltrom.net/index.cgi?k=742&j=1&742=da pa poslusajta Otroci Bogov pa v Znamenju zmaja..oba sta z Otroci bogov albuma..tisti drugi (Nekoc bos srce Ljubljane) niti ni ne vem kako dober..so pa uglasbili Rhyme of the ancient mariner od Coleridgea, ce kaj bereta poezijo :D

 

pa map of problematique sem sele dala lowdat, tako da sporoocim pozneje :)

 

aja..pa sem zraven se dala Ghinzu-Blow pobirat :D..

 

pa amm..drugace pa poleg Muse poslusam se vso ostalo glasbo lol..priporocam Tool <3..pa am..@Tar: ce poslusas QOTSA bi ti bili mogoce Kyuss vsec, ker sta kitarist pa basist ista..

Link to comment
Share on other sites

sm poslusala tudi gozdovi in sem jo znala zapet, tako da se je kar spomnem. :)

zanimivo, bom definitivno se pogledala.

 

ja kyuss se spravljam ze 2 leti poslusat, bom, obljubim, vem da bi mi bili vsec.

zdej se mondo generator pripravljajo na nov album (skupina od oliverija - bivsega basista od qotsa), nevem ci si jih kdaj poslusala. malo so utrgani.

http://www.myspace.com/mondogenerator

 

od tool imam tudi aenima in salival doma, samo se nism se nic lotila poslusat. :$

so mi pa vsec a perfect circle - drugi album.

Link to comment
Share on other sites

Haha..Mondo generator so funny :D..me spominjajo na Skyclad..lol..vsaj v enem komadu..lol

APC so mi tudi vsec..Mer de noms pa 13th step..samo sem jih toliko poslusala, da sem se jih rahlo navelicala :blush..

Aenima je kul album, Salival je pa krajsa neka kompilacija..ampak je gor No quarter, ki je :wub: :D

 

aaaanyway..a je katera zlowdala Black holes and relevations z emule-a?..menda je zadeva real..no ce se nista, bom jst sporcila, ce je zadeva pristna ;)

Link to comment
Share on other sites

o res? antipaticni? jst jih tudi ne poslusam, en par komadov poznam, ki so mi super, se jih pa sistematicno nisem se lotila. kako so se ti pa zamerili??

 

kaj pa filme radi kaj gledate? predvidevam da ja, do zdaj sem videla da je kultura med muse fani na visokem nivoju. :p

Link to comment
Share on other sites

V bistvu je ful otrocja zgodba :happy: ..sem se kako leto ful prepirala z Led zeppelin/Pink Floyd fani :blush:..in od takrat mam ful odpor do teh dveh skupin :D..sicer sem se nameravala lotit, sistematicno kot pravis, obeh..ampak..nekoc ko bom v moodu..in ko bo cas..mam itak zaenkrat dovolj zadev za poslusat :)

 

Sicer pa ja..gledam ful filmov..atm nekako nimam casa..ampak sem naceloma major filmofil :wub:..nekoc sem probala nastet mojih top 10 filmov..pa nekako ni slo..pac bolj al manj vsaka zadeva, ki jo pogledam, mi je do neke mere vsec..ok, razen ce ne gre za kako res bedno komedijo ali kaksno ultra amerikanizirano akcijo :/

Drugace so pa kitajski filmi my specialty :happy:

Link to comment
Share on other sites

moji pa francoski. :happy:

 

ce ti lahko svetujem; za zacetek, da ti bodo pink floydi ratali malo bolj simpaticni zlowdi si pesm Bike. ;) in pozabi na ljudi ki to poslusajo. :D

 

meni je pa top 10 nekako uspelo naredit, samo po vrsti jih ne morem zlozit! :) so pa ti vkljuceni; trainspotting, le fabuleux destin d'amelie poulain, se7en, la haine, 25th hour, gegen die wand, american beauty, fight club, 5x2, taxi driver.

Link to comment
Share on other sites

Od evropskih sem bolj pri svedskih (Ingmar Bergman) pa spanskih (Alejandro Amenabar)..pa nasploh so mi vsec skandinavski filmi..ker so tako..umm..dark :D..francoskih sem pa precej malo gledala..atm mi pade samo Le pacte de loups na pamet..pa Amelie, lol..

 

ma ja..sej vem, da pripisujem prevelik pomen prastarim zameram..ampak sje..bomo pac vidli..zdaj se mam za obremenjevat z biologijo in biokemijo :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

wow kaj pa studjras?? :( me je ratalo kar strah k sm biokemijo vidla.

 

od bergmana nism se nic gledala, ce te bo zanimalo ti ptiporocamd a si pogledas kaj od francoisa ozona. pa tudi bruno dumont ima take mocen, sej je zdej dobil spet eno nagrado v cannesu. almodovar je tudi meni vsec. :)

Link to comment
Share on other sites

Bah..sem prepozno videla tvoje filme..so bolj al manj vsi tudi moji favoriti :o ..se posebno Fight Club pa 25th hour (Edward Norton :wub:)..nisem pa gledala 5x2, gegen die wand pa la haine(ki ga mam ze ne vem koliko casa na cdju :D )

 

Od Ozona si mam namen pogledat Bazen..Dumont mi je pa zelo znan..bom na imdb pogledala ;)..hvala:D

Pa lol, ne Almodovar (ki tudi ni slab, ampak ni mi pa ful neki woow), temvec Amenabar..to sem tudi jst na zacetku mesala :D

Bergman je pa meni zakon..sploh The Seventh seal..ta clovek ma tak0 hude scenarije..omg :o

 

Studiram medicino :D ..ti?

Link to comment
Share on other sites

haha. oprosti.

avtomaticno sm almodovar prebrala. (btw. amenabar mi je bolj vsec ;) )

 

bazen je meni ful vsec. ozon se zadnje case nekam cudno obraca in dela se samo drame, vcasih je imel bolj odstekane filme - ampak njegove drame so mi vseeno bolj vsec. ;) tudi ostale filme od Kassovitza se splaca pogledat (reziser od la haine). kamorkoli pogledas, povsod je ogromno stvari za pogledat.

obvezno , ce se nisi pa mors pogledat Stari (oldboy), ma pomojem si ga ze.

 

studiram pa socialno delo. :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe..Oldboy je najboljsi twist ending movie ever..omg..ta film je..omg :o..sem tudi gledala Sympathy for Lady Vengeance ..isto od Chan Wook Parka..sicer ni tako dober kot Oldboy..je pa neverjetno dovrsen v minimalnostih..mam pa se Three Extremes za pogledat..samo ne najdem casa :jok

 

Si bom od Ozona potemtakem najprej starejse filme pogledala :)

 

Pa mam eno kolegico, ki je studirala socialno delo..pa je pustila studij, ker je prevec komunikacije z ljudmi :LOL:

Link to comment
Share on other sites

:LOL: ja je precej komunikacije ja.

 

meni osebo ima najboljsi twist se vedno The Usual Suspects. sej vem da je to zaradi Kevina Spaceya, ma si res ne morem pomagat. :$

ja edward norton je tudi perspektiven. ne vem ce je sploh ze naredu ksn slab film, aja no the italian job, samo tisto je nekako moral speljat, ker je imel pogodbo se za en film. :stunned:

jst bi tudi rada gledla Sympathy for Lady Vengeance. :( poleti bom upam, vse nadoknadila.

Link to comment
Share on other sites

Uf..jst sem pa The Usual Suspecte takoj dojela :o..sicer pa ja..Kevin Spacey je car :wub:

 

Italian jb sme pa emla namen gledat zarad Marka Wahlberga..ker sme mela nek silly chrush :blush:..samo sem se premislila, tko da sem prihranjena slabega Nortonovega filma :D

 

Ma ja..jst mam tud milijon zadev za pogledat se..bah..komi cakam konec izpitov :jok

Link to comment
Share on other sites

lepo slisat da ti je vsec. :>

jst bom pa kar pocakala ... sej je 3 julija zunaj, ne??

 

pa kam bi ga bolj umestila - bolj h showbizu, origin al absolution? ali je cisto neki novega??

Link to comment
Share on other sites

yep, yep 3.7. :)

 

uf..ne vem..ga nisem se dovolj poslusala, da bi lahko primerjala..ne vem..nekje sem omenila, da je cel album variacija na Bliss :D ..zdej me pa na to asocira samo prva polovica albuma..druga..pa ne vem..bom sproti delila moje obcutke :D ..mislim, so precej drugacni..in na prvo poslusanje..pac..nemuseovski..ampak..evetually se zacnejo kazat neke njihove glasbene specificnosti..meni osebno je vsec dinamika albuma..ker se pri bolj al manj vsaki pesmi preliva vec razlicnih mehkejsih/trsih rifov..aja..pa nobena pesem ni podobna SMBH :D..no..vsaj men se ne zdi :D

Link to comment
Share on other sites

No, da se še jaz malo nazaj oglasim. :D Včasih pač pridejo malo prenapolnjeni dnevi... ;)

 

Uf, jaz tudi komaj čakam na tretjega julija dan. :D GhostInTheShell, sliši se zanimivo. Menjavanje dinamike itd. bi od Muse tudi pričakovala; to je namreč tudi ena od značilnosti, ki mi je pri njih zelo všeč.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...