Jump to content

Slovenija Musers Thread


Tar

Recommended Posts

Kolikor nas je očitno tukaj dejansko malo Slovencev, je malo verjetno, da bi vsaj dva prihajala iz istega kraja. Ampak, nak, tokrat ne bo tako - tudi jaz namreč prihajam iz južne Gorenjske.:D

 

Muse pa pravzaprav poslušam praktično od začetka. Tam nekje leta 2000 sem kupila Showbiz in se zelo navdušila nad njihovo drugačnostjo. Potem je preteklo nekaj let - do lanskega leta, ko sem slučajno na enem internetnem radiu slišala komad Hysteria. Hja - nato sem prvi delovni dan letela v trgovino in nabavila še Origin of Symmetry in Absolution. Fenomenalno! Na žalost pa poskušam že eno leto priti do Hullabaloo, pa so mi vmes zaprli že dva Bof-a, kjer sem imela naročilo... :'( :rolleyes:

 

Ena zanimivost - kako sem pogledala, ko sem ugotovila, kje je "rodni kraj" Muse (Teignmouth), ker sem bila leta 1998 komaj nekaj stran od tam na poletni šoli angleškega jezika... ;)

Link to comment
Share on other sites

ti zavidam ker si tko pozno origin of symmetry odkrila. :p

kaj bi dala da bi lahko se enkrat od zacetka muse spoznavala.

 

pa sej hullabloo se da dobit? ali ne? ne vem meni se zdi da ga fulkrat vidim.

mozno pa je da ga vidim v italiji. ce bos kaj v italiji poglej, sigurno ga imajo. :)

pa srecno upam da ga cimprej dobis.

Link to comment
Share on other sites

@ab_oxide: s kje tocno z Gorenjske? :D

 

Hehe, blizu Škofje Loke. :D

 

In Ana (a.k.a. Tar), hvala za namig. V Sloveniji s tem res nisem imela sreče. Ampak je pa res, da je celo v nekaterih (tujih) on-line trgovinah bil nekajkrat zaveden kot "nedobavljiv" oz. da ga ni na zalogi. :confused: V tolažbo mi je edino DVD, ampak kaj mi to pomaga, ko se vozim z avtom, pa bi človek rad malo dobre muzike poslušal...

Link to comment
Share on other sites

Hehe, blizu Škofje Loke. :D

 

LOL..v bistvu bi bilo ful smesno, da se poznava :D ..sem brala nekje v tej temi..da je celo se ena oseba iz Skofje Loke Muse fan..omg, omg..smo res skoncentrirani tu..lol..

 

pa jst ful ne kompliciram s temi albumi..tbh, jst mam samo Origin of simmetry oprijemljiv cd..vse ostalo je pa na kompu :D ..sej ze kake pol leta celo razmisljam, da bi si kupila vse albume samo za okras..pa se mi ne da :D

Link to comment
Share on other sites

Škofja Loka - Muse town. :D:LOL:

 

Ma saj bi lahko tudi jaz komade od nekje presnela, recimo s kakšnega sposojenega CD-ja iz knjižnice. Ker loadanje z neta mi požira živce in čas, pa še kvaliteta je ponavadi slaba. Kupim pač CD-je, za katere vem, da bodo upravičili naloženi denar. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ehm, svoje cajte sem visela na Kazaa. Zdaj pa, resnici na ljubo, na svojem kompjuterju nimam nobenega takšnega programa (je pa zato na bratovem :p - bogsigavedi kaj ima trenutno v uporabi).

 

Ehm #2 - nak, na žalost ne uporabljam msn-a.

Link to comment
Share on other sites

jah na msnju sm res ful malo, kr se kao ucim za izpite. :$

bom pa enkrat sredi junija kar precej gor.

 

pa definitivno dejte uporabljat soulseek. pa emule je res tudi fajn, tam gor dobis vse zivo.

 

starlight mi je taka lajnasta. :stunned: knight of cydonia pa se mi zdi zanimiva in mi bo verjetno vsec ko jo bom slisala na albumu, sej mozno je da tudi starlight. nic ne morem rect, ker se z veckratnim poslusanjem vse speremeni. vsekakor pa mi vse skupaj ni nevem kaj, pogresam energijo ki so jo imeli na showbizu. nekaj jim zmanjka, tezko pa recem tocno kaj. meh.

Link to comment
Share on other sites

Ha, najprej sem ju morala najti.:p Starlight se mi zdi bolj v znani Muse maniri, Knights of Cydonia je pa spet nekaj posebnega. Country stil v rocku (neverjetno, ampak zelo me spominja na kak špageti vestern z glasbeno podlago Ennia Morriconeja). Ena taka eksotika, kot je tango v Uno. ;)

 

Me pa zelo zanima, kakšen bo album kot celota.

Link to comment
Share on other sites

Jst sem Starlight poslusala ene 50x..in sele takrat mi je postala res noro vsec :D ..Knights of Cydonia pa ne vem..instrumentalni del in vokalni sta posamezno res huda..samo skupaj me pa se vedno ne ganeta :o..mogoce bo studijska verzija nardila svoje..no vsaj upam na to :D

 

@Tar: srecno na izpitih..jst se tud ucim..sam tu pa tam grem vseeno na komp, ker mi bo glavo razneslo od tega sranja :jok

Link to comment
Share on other sites

SMBH spot me je presenetil. Sploh nisem pričakovala kaj takega. Ampak je definitivno zanimiv. Osebno imam rada kakšne bolj odštekane, ne nujno premočrtno podane zadeve. So pa tukaj na teh straneh zanimive debate okoli make-upa članov benda...:LOL: :LOL: :D

 

Še nekaj glede Knights of Cydonia. Zdaj sem ugotovila, zakaj takoj pomislim na Morriconeja: glavna tema filma The Good, The Bad And The Ugly. ;)

Link na odlomek iz skladbe:http://mfile3.akamai.com/14122/rm/muze.download.akamai.com/2890/us/usrm/_!/133/531133_1_12.ram?auth=daEbhchbHc7addNbMbBdTaMdjdSaccidQdT-beDm.8-Ci-hfhce&aifp=1234&obj=v50202

Sicer v njem ni tistega dela, kjer gredo pevski glasovi v višave kot Mattov, ampak definitivno pa obstaja. Zadevo poznam že iz otroštva - zdi se mi, da je bila skladba tudi za glasbeno podlago pri dirkah Camel Trophy, če me spomin ne vara... :p Pri poslušanju imam namreč vedno pred očmi en tak bež blaten džip (s sliko kamele na vratih), ki ravno prečka eno divjo blatno reko...:D Ne vem, lahko pa sem mirno asociativno premešala predale v moji nevronski mreži...:D

Link to comment
Share on other sites

no moram rect da je spot tudi meni kar zanimiv. ful mi je vsec sova. :LOL:

 

drugace pa nestrpno cakam album. zenkrat sm postavla muse s prvega mesta, nekam odzadaj na deseterico liste naj bendov. upam da si bom julija premislila.

pa sej ni tako hudo. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

radiohead (prvi 3 albumi), pa franzi, doorsi, urban & 4, queens of the stone age, the mars volta, -m-, ghinzu, silence (slovenski bend - obvezno preveri).

 

:) silence so res dori, -m- je ful simpaticen, en francoz in ghinzu so tudi ful dori, do zdej imajo dva albuma. poberi si blow in mi povej kaj si mislis. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...