Jump to content

Recommended Posts

ala.... dah start cakap omputih balik ka?

can i hide in your luggage then?

Muse in Bali.. wouldn't that be the perfect holiday? one can only dream.

am curious Tee, since you're living in Bali, do you understand bahasa?

Sebenarnya nak terus cakap BM, tapi kononnya takut Tee xpaham.

Tee, please clarify girl, if ur reading this.

Tadi kira2 duit, memang x cukup nak membeli kat Matta Fair :(

Takpa, ada masa lagi kot simpan duit untuk Januari tahun depan, kononnya headliner Big Day Out akan diumumkan bulan ni atau bulan depan. Tapi daripada BDO baik tengok Muse ja kat 2,3 tempat kan? hahaha fanatik.

Muse @ Bali? Siapa nak cadang pada Muse nih? Jauhla lagi best Pantai2 di Bali berbanding Teignmouth kan, hahahaha.

Yay!! 14 September.... lagi 2 minggu lagi la tu. XD

Oh ya, about 11.20pm, I HEARD MUSE ON THE RADIO IN FLY FM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

I' like what the heck?!! Yay.... Muse on radio. This is the first time I heard it on the radio so I'm quite excited about it. Hehe :p

Sangat2la tak sabar nak tunggu Deluxe box set (set kotak mewah???) tu. Saya letak alamat pejabat sebab takut pengahantaran dibuat ke rumah masa saya tak ada di situ :$

Ya la, dulu2 masa Fly Fm baru disiarkan tiap2 pagi ada dipasang lagu Muse. Semangat betul pegi keja masa tuh!!!

Lagu Muse yang mana yang tersiar di Fly FM semalam? Sinaran Bintang? Lubang Hitam yang Tersangat Besar? ;)

hehe Masa Semakin Suntuk? (hahahaha Masa Berlari Keluar!)

Saya cadangkan Nut & Miele kongsikan pautan bahan-bahan terbaru daripada "Penentangan" dalam Bahasa kat sini supaya "pentadbir" tak dapat mengesannya ;)

Faz, tak perlu menyesal tak pergi "Pentas Dunia" sebab awak boleh tengok ulang tayang kat TV dengan keselasaan sofa yang empuk ...Cuma awak terlepas menyaksikan secara langusng gaya Tyson Ritter yang kelakar & kadang2 agak terlampau (dalam maksud yang baik) & persembahan Kasabian yang mengagumkan!

Oh ya Faz! Kawan awak jual tiket Pentas Dunia (yang sepatutnya awak punya tu) kat sorang budak yang terdesak sebanyak RM50...OK lah tu, dia dapat pendapatan tambahan hari tu ;)

Edited by weresodisco

Isn't Muse like, confirmed for BDO?

http://www.muselive.com/index.php?m=single&id=5095

It would be nice to be at BDO, but yeah I'm hoping for another Asian tour instead.

Tee, you've got to make it this time!:eek:

Dekat Oz thread, peminat2 di sana masih tak yakin dengan berita Sunday Herald tu. So masih menunggu kata putus dari Muse.

setju Nut, apapun Asian tour lebih penting! Siapa nak bertaruh bila pengumuman untuk tarikh / tempat Tour akan dibuat? Taruhan saya: hujung Oktober 2009.

Saya cadangkan Nut & Miele kongsikan pautan bahan-bahan terbaru daripada "Penentangan" dalam Bahasa kat sini supaya "pentadbir" tak dapat mengesannya ;)

Er boleh la dicuba, tapi saya rasa lebih baik e-mail ja, lebih selamat. Tapi saya perlu buat di rumah (xdapatla di ofis) jadi makan masa sikit ya. :)

Apa kata Nut?

masa berlari keluar! :D hahaha

saya harap mereka akan datang ke asia supaya kamu semua dapat menikmatinya! saya tak sabar untuk november datang sebab saya akan pergi ke konsert mereka di london! tujuh puluh hari lagi, tetapi cakera padat "penentangan" akan keluar dalam sepuluh hari. saya harap memang akan keluar pada 14hb september di m'sia juga...air liur meleleh, tak boleh tahan :p

I think all this would help me in my karangan! Saya nak berserta juga!

susah sial nak terus berbahasa baku dan simpan muka lurus (keep a straight face).

:LOL::LOL:

Oh ya, about 11.20pm, I HEARD MUSE ON THE RADIO IN FLY FM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

I' like what the heck?!! Yay.... Muse on radio. This is the first time I heard it on the radio so I'm quite excited about it. Hehe :p

Nut dan saya telah mendengar lagu...Kenaikan? di 987 FM!! Bangga seh!

Lagu Muse yang mana yang tersiar di Fly FM semalam? Sinaran Bintang? Lubang Hitam yang Tersangat Besar? ;)

:LOL: Anda akan ke konsert mereka di London? HEBAT SUNGGUH!

*Term holidays for me! Yay!

Thought I might bring in a little...60dc4eec-ee02-4cd8-a053-8ade62306ae9.jpg...Dom Nom Nom :happy:

Oh ya, about 11.20pm, I HEARD MUSE ON THE RADIO IN FLY FM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Joelyn, saya benar-benar nak tahu apakah lagu yang telah dimainkan di Fly? adakah masih Cahaya Bintang? pernah saya sekali saya dengar mereka memainkan lagu Kesatria dari Cydonia tahun lalu! sungguh teruja saya ketika itu.:D

Saya cadangkan Nut & Miele kongsikan pautan bahan-bahan terbaru daripada "Penentangan" dalam Bahasa kat sini supaya "pentadbir" tak dapat mengesannya

Faz, tak perlu menyesal tak pergi "Pentas Dunia" sebab awak boleh tengok ulang tayang kat TV dengan keselasaan sofa yang empuk ...Cuma awak terlepas menyaksikan secara langusng gaya Tyson Ritter yang kelakar & kadang2 agak terlampau (dalam maksud yang baik) & persembahan Kasabian yang mengagumkan!

saya setuju. saya harap mereka dapat berkongsi bersama kita semua.

masalahnya saya tidak lagi menonton tv sekarang. tiada minat lagi untuk menonton mtv. banyak sangat video yang menjolok mata terutama bulan-bulan puasa begini, memang tidak baik hahaha... did i sound like an ustazah? kekeke..

setju Nut, apapun Asian tour lebih penting! Siapa nak bertaruh bila pengumuman untuk tarikh / tempat Tour akan dibuat? Taruhan saya: hujung Oktober 2009.

Betol, betol, betol!! Asian Tour lebih penting. tapi kalau dapat pergi ke BDO pun seronok jugak. ah... sungguh teringin nak pergi.

Taruhan saya: Lusa! hahah.. mungkin kerana saya sudah tidak sabar lagi hendak menonton video konsert di kampung halaman mereka [Teignmouth] di youtube.

saya harap mereka akan datang ke asia supaya kamu semua dapat menikmatinya! saya tak sabar untuk november datang sebab saya akan pergi ke konsert mereka di london! tujuh puluh hari lagi, tetapi cakera padat "penentangan" akan keluar dalam sepuluh hari. saya harap memang akan keluar pada 14hb september di m'sia juga...air liur meleleh, tak boleh tahan :p

wah.. anda akan ke London untuk Muse? Tabik hormat kepada anda! Jangan lupa melaporkan kepada kami tentang konsert itu... saya pun tidak sabar untuk Penentangan!

i

Selamat berpuasa semua... errr, selamat berbahasa melayu jugak ;):LOL:

Selamat berpuasa Kay-a :LOL:

Thought I might bring in a little...60dc4eec-ee02-4cd8-a053-8ade62306ae9.jpg...Dom Nom Nom :happy:

selamat bercuti Noor!

oh Abang Dom! :chuckle:

ya saya akan menulis laporan selepas tengok mereka di london. saya ke sana sebab saya memang sedang belajar di sana. akan ponteng kelas untuk pergi awal-awal sebab saya dapat tiket berdiri, kena berebut dengan semua orang putih yang tinggi belaka.

okei sesiapa yang tak sibuk, tolong lihat ini - Pemilihan Tak Semula Jadi http://www.youtube.com/watch?v=7PMKk3sLgVo

video dari konsert semalam di kampung mereka yang kat tepi pantai tu. kalau sibuk pun MESTI tengok. memang boleh mati punya! :O

ya saya akan menulis laporan selepas tengok mereka di london. saya ke sana sebab saya memang sedang belajar di sana. akan ponteng kelas untuk pergi awal-awal sebab saya dapat tiket berdiri, kena berebut dengan semua orang putih yang tinggi belaka.

okei sesiapa yang tak sibuk, tolong lihat ini - Pemilihan Tak Semula Jadi http://www.youtube.com/watch?v=7PMKk3sLgVo

video dari konsert semalam di kampung mereka yang kat tepi pantai tu. kalau sibuk pun MESTI tengok. memang boleh mati punya! :O

*GASP* SUNGGUH GEREK!!! Sungguh menakjubkan! (Bridge)nya sungguh indah! :eek: Aaah, saya tak sabar nak dengar Keinginan Tersembunyi juga! Lapan hari lagi!!

ponteng kelas untuk Muse? hahah... biasa la tuh. semoga awak dapat berdiri di spot yang membolehkan awak nampak seluruh pentas.

wah... teruja! teruja! hahah... terima kasih. Pemilihan Tak Semula Jadi memang best giler! semua org sedang bercakap tentang popcorn. anda telah mendengarnya?

ah..tak sabarnya nak tengok konsert mereka sekali lagi..

EDIT: Liz, there's a rumour that Mika Hakkinen is coming to Malaysia this month. is it true?

Edited by crazy_mary

AAAAAHHHH AWESOME!!!!!

*GASP* SUNGGUH GEREK!!! Sungguh menakjubkan! (Bridge)nya sungguh indah! :eek: Aaah, saya tak sabar nak dengar Keinginan Tersembunyi juga! Lapan hari lagi!!

Do u mean this? http://www.youtube.com/watch?v=-Vng1etpKZA :D:D:D:D:D

Ya la, dulu2 masa Fly Fm baru disiarkan tiap2 pagi ada dipasang lagu Muse. Semangat betul pegi keja masa tuh!!!

hehe Masa Semakin Suntuk? (hahahaha Masa Berlari Keluar

Nut dan saya telah mendengar lagu...Kenaikan? di 987 FM!! Bangga seh!

Joelyn, saya benar-benar nak tahu apakah lagu yang telah dimainkan di Fly? adakah masih Cahaya Bintang? pernah saya sekali saya dengar mereka memainkan lagu Kesatria dari Cydonia tahun lalu! sungguh teruja saya ketika itu.

Alamak, terlupa nak cakap apa lagu yg saya terdengar di fly fm =P

The song I heard in fly fm is........ (ta da da!!!!!) Uprising:D

I was actually asleep and sort of woke up when I heard that. When I heard it started playing, I was dreaming that I play it on the pc and halfway through the song I just spring up =P Hehe.....

Was quite bloody excited that time. *happy*

Sebenarnya nak terus cakap BM, tapi kononnya takut Tee xpaham.

Muse @ Bali? Siapa nak cadang pada Muse nih? Jauhla lagi best Pantai2 di Bali berbanding Teignmouth kan, hahahaha.

Sangat2la tak sabar nak tunggu Deluxe box set (set kotak mewah???) tu. Saya letak alamat pejabat sebab takut pengahantaran dibuat ke rumah masa saya tak ada di situ :$

Me too.... Tee, do you understand BM? Hmmmm.....

You bought Duluxe SET?!!!!!!!!!!!!!! :eek: That's bloody expensive la wieh. I baru buy the CD+DVD *jumps around the house like a mad girl* as my early birthday present from my brother XP *delivery cost is under me la or else it will be too much for my bro =D

And now downloading the stockholm syndrome, live in Malaysia ^^

Joelyn i'm Malay lah. :D

Isn't Muse like, confirmed for BDO?

http://www.muselive.com/index.php?m=single&id=5095

It would be nice to be at BDO, but yeah I'm hoping for another Asian tour instead.

Oh.... Hehe.... I never knew you were a Malay. Just assume you are a Chinese at first cause you are a Singaporean =P and started to wonder when you understand some of the BM we said over here. Hehe..... Nice =D

That means we can't kutuk nut in Malay la :shifty: XP

masa berlari keluar! :D hahaha

Should be out in Malaysia on14 Sept I think. If they are late I think should be about a week like that...... Write a petition to Muse O.O *eyes shinning =p* hehe.....

isk.. sapa punya idea sembang dlm bm ni? jd lawak plak.. hahaha... btw, u guys creatif!

ha, sapa yg order deluxe edition tu, kongsi2 la sama video.. kesian kawan2 yg x mampu.. :D

Selamat berpuasa semua... errr, selamat berbahasa melayu jugak ;):LOL:

Apa pulak lawak?!!!!

Tiz iz a veriiiii guud idea!!! :phu:

XP

I think all this would help me in my karangan! Saya nak berserta juga!

Anda akan ke konsert mereka di London? HEBAT SUNGGUH!

Hehe.... Jadi tulis banyak banyak ya, Noor =D

Ooo.... Abg Dom =P No longer my abang =P

saya setuju. saya harap mereka dapat berkongsi bersama kita semua.

masalahnya saya tidak lagi menonton tv sekarang. tiada minat lagi untuk menonton mtv. banyak sangat video yang menjolok mata terutama bulan-bulan puasa begini, memang tidak baik hahaha... did i sound like an ustazah? kekeke..

Taruhan saya: Lusa! hahah.. mungkin kerana saya sudah tidak sabar lagi hendak menonton video konsert di kampung halaman mereka [Teignmouth] di youtube.

wah.. anda akan ke London untuk Muse? Tabik hormat kepada anda! Jangan lupa melaporkan kepada kami tentang konsert itu... saya pun tidak sabar untuk Penentangan!

Selamat berpuasa Kay-a

selamat bercuti Noor!

oh Abang Dom!

Haha..... Not all the vids are that sexy ma. Only some =D

Faz, remember to pull all Dom's attention to you when he's in Malaysia, ok? ;D

AAAAAHHHH AWESOME!!!!!

Do u mean this? http://www.youtube.com/watch?v=-Vng1etpKZA

Is that their song from thier new album?

Edited by DMHLover

ponteng kelas untuk Muse? hahah... biasa la tuh. semoga awak dapat berdiri di spot yang membolehkan awak nampak seluruh pentas.

wah... teruja! teruja! hahah... terima kasih. Pemilihan Tak Semula Jadi memang best giler! semua org sedang bercakap tentang popcorn. anda telah mendengarnya?

ah..tak sabarnya nak tengok konsert mereka sekali lagi..

EDIT: Liz, there's a rumour that Mika Hakkinen is coming to Malaysia this month. is it true?

well I heard the original popcorn one, but don't know what Muse did!

And i can't believe Uprising is on Fly!!!! I'm gonna listen to Fly on my way to work and back now...still have one more week of work so hopefully I'll catch it this week!

Anyway, just some other videos from their kampung gig yesterday. got the links from another thread, but thought i'd just compile:

Lubang Hitam yang Sangat Besar -

Ending for Cucuk Masuk Bayi (O__O) -

MOTP -

SS -

Cave (jazzy one, rather cool!) -

TR (still thinks it sounds like Desert Rose!!!!) -

USoE - http://www.youtube.com/watch?v=MfsgipMnAB0

Muse in Bali.. wouldn't that be the perfect holiday? one can only dream.

am curious Tee, since you're living in Bali, do you understand bahasa?

The only venue here is the Hard Rock Cafe. It's shit. :LOL: But if they like the seaside....Nusa Dua!? :eek:

I understand a bit of Indonesian...but I could speak it better as a 3 year old living in Singapore. :wtf: I don't speak Malay though...but the Malay words that are the same as Indonesian I can understand. ;)

Tadi kira2 duit, memang x cukup nak membeli kat Matta Fair :(

Takpa, ada masa lagi kot simpan duit untuk Januari tahun depan, kononnya headliner Big Day Out akan diumumkan bulan ni atau bulan depan. Tapi daripada BDO baik tengok Muse ja kat 2,3 tempat kan? hahaha fanatik.

I get the general gist of what you're saying...but not really. :LOL::$

I hope. :rolleyes:

well I heard the original popcorn one, but don't know what Muse did!

And i can't believe Uprising is on Fly!!!! I'm gonna listen to Fly on my way to work and back now...still have one more week of work so hopefully I'll catch it this week!

Anyway, just some other videos from their kampung gig yesterday. got the links from another thread, but thought i'd just compile:

Lubang Hitam yang Sangat Besar -

Ending for Cucuk Masuk Bayi (O__O) -

MOTP -

SS -

Cave (jazzy one, rather cool!) -

TR (still thinks it sounds like Desert Rose!!!!) -

USoE - http://www.youtube.com/watch?v=MfsgipMnAB0

Terima kasih! HAHA lawak la korang cakap BM & lagu2 Muse bile dah tukar dlm BM lg lawak!!! (Lubang Hitam yang Sangat Besar :LOL:, Cucuk Masuk Bayi :LOL::LOL::D) Versi jazz untuk lagu Gua :happy:

BTW, saya dah order CD-DVD untuk 'Penentangan'!! Sangat gembira, hidup sempurna. Lagi 8 hari je??? Saya berjaya pujuk ayah saya untuk beli sebagai birthday present :D

Pemilihan Tak Semula Jadi memang gempak! Tapi saya sedang 'menentang' untuk mendengar lagu2 baru sebab menunggu Cakera Padat-Cakera Digital Video !

Tak percaya Fly mainkan lagu Uprising (somebody give it a good BM name!) :eek: Anyway, I'm shitting myself speaking BM in baku :LOL:

Kenaikan!

Sinaran Bintang!

Penentangan!

Lubang Hitam yang Teramat Besar!

Cucuk Masuk Bayi!

OMG you guys are awesome. This reminds me so much of the funny BM translation of movies that you get to see in the cinemas every once in awhile. Hahaha okay I'll try my best to converse in BM now. I think I have to get the help of my karangan book lol.

Saya suka idea untuk bertutur dalam Bahasa Malaysia. Tapi maafs la yea kalau kena baca BM saya yang teramat teruk. Sudah tiga tahun lebih tak guna BM dalam situasi seperti ini. Malu kaum! Haha..

Faz, Betul tu Mika Hakkinen (Hugo juga, maybe?) akan sertai Tahun Mengunjungi Malaysia dan kalau tak silap saya beliau (or should I use dia?) akan berada di Sunway Pyramid Sabtu ini! Lebih kurang pukul dua stengah! Ada apa plans (brain dead..I can't think of the translation for this) rancangan?

Video Keane akhirnya! Syiok :D Terima kasih ya kerana susah payah upload. Haha. Tom sudah kurusss!

Oh saya dah habis type .. er tulis laporan saya untuk MTV Pentas Dunia bulan lepas. Tapi sekarang ada finals, agak busy jugak. Lepas finals saya post la ya? Kalau nak dengar audio bootleg (kakiboot haha!) AAR & Kasabian yang saya record hari tu, boleh klik sini --> Klik :)

Aduiii, kawan saya dah marah sebab guna lebih kurang satu jam untuk type ni (multitasked as well - but the fact that my BM has deteriorated contributed as a factor too haha!). Jumaat ni saya sambung bersembanglah ya? ;)

Edited by guilt-stricken