Jump to content

Türkiye Musers Thread

hiddensoul

Recommended Posts

Tek başına bu iş olsaydı zaten ben foruma bu konuyu açmazdım,tek başına uğraşırdım. Eski denemeler bunu gösteriyor ki, ne kadar çok agızdan ses çıkar o kadar şans daha yüksek. Bu yüzden bence doğru yoldayız,sesimizi duyuralım. 2006'da nasıl olsa başardık.

Ek önerilerim: gelin artık 1-2 grup seçelim ve irtibata geçelim msj bu şekilde olabilir: muse ile ortak bi projeniz olsa,aynı sahnede çıksanız ne güzel olurdu - gibi... 2. cisi diger türkiyedeki muse fan sitelerine ulaşalım,onlar da buraya gelsinler, belki daha da iyi önerileri olur... 3. Sizce hangi mekanları bombardman edelim?

Bu arada ileride istanbuldakiler bir yerde toplanıp daha detaylı konuşabilir.

Saygılar,

Erkin (abi??) estafurullah öncelikle ben de çok uzun yazan biri olarak gayet memnunum yani, kısa kısa yazıp bişi söylememektense uzun uzun yazıp tamıtamına anlatmak en güzeli ;)

ooo doktorsun yani ;) ben de hukukçu olucam büyüyünce :D 4-5 sene sonra :D

Lermontov baba doğru demiş...umut et et, sonra olmadı mı niye olmadı?? de...olur mu öyle şey, "keşke yapsaydım" demektense "denedim olmadı" demek daha mantıklı... ;)

yalnız orda bi duralım çünkü mor ve ötesi artık Muse'un altında çalmaz, ki ben "dünya yalan söylüyor" çıktığında imza günlerine gitmiştim, Harun'a demiştim "cambaz'ın klibinde Brian Molko'ya benziyosun" diye..."Brian bana benziyo" demişti...anlayın artık ne durumdalar, o yüzden daha kendini kanıtlama ihtiyacı olan gruplarla irtibat kurmalıyız bence...

Sana nasıl daha kolaysa,Erkin de diyebilirsin. 1,5 yıl sonra çocuk uzmanı oluyorum inşallah,bakalım ne olcak:) Hukuk çok iyi bir branş,umarım tüm zorluklara rağmen mutlu olursun.

Mor ve ötesi'ye gelirsek, bu şekilde yazabilıriz: siz ve muse en çok sevdiğim grup ,aynı sahnede sizi görmek kadar mutluluk verici bişey olamaz! Böyle bir proje düşünülebilirmi? Biz sizin hayranlarınız olarak bunun için ne yapabiliriz gibi... Bence çok saçma olmaz...

Az önce mor ve ötesi sitedeki iletişim email'e ve info@purpleconcerts.eu (sonisphere organizasyon iletişim mail'i)'ye email gönderdim, hayırlısı:)

Yaza bildiğimiz her yere yazalım, en azından bu kutsal görevde:) belki birisi Allah rizası için:) bizlere yardımca olur:)

Geri'ye kaldı 6 gün:) yola devam...

Saygılar

Berk hoşgeldin :)

Ben Mor ve Ötesi'nin menajeri Can Sertoğlu'na mesaj yazacağım birazdan. Mor ve Ötesi'nin ıdısını dıdısını bilen kankardeşim bu işlerde Rakun Müzik'in çok atılgan olmadığını ama yine de yazarak şansımı denememin iyi olabileceğini söyledi.

Okan Bayülgen Türkiye'ye geldiklerinde programlarından birine davet edebilir belki ama konser vermeleri konusunda bir etkisi olabilir mi? Hiç duymadım hakkında böyle bir şey. Burak inşallah yine şaka yapmıyorsundur. Artık sana bir şey yazarken "Acaba söylediğinde ciddi mi yoksa şaka mı yapıyor?" diye tereddüt ediyorum :)

Sonisphere i düzenleyenlere mail attım az önce, umarım az çok kaale alırlar, kastım yazıcam diye o kadar:D

Aslında ona bakarsanız Acun da var elimizde okan dan daha da rahat bi şekilde getirir, kutu falan açar Matt:LOL: hoş galiba o yarışma bitti ama:D

Aslında ona bakarsanız Acun da var elimizde okan dan daha da rahat bi şekilde getirir, kutu falan açar Matt:LOL: hoş galiba o yarışma bitti ama:D

Acun ancak rihanna ve beyonce nin peşinden koşar,bizi kaale bile almaz :(:mad:

arkadaşlarım canlarım, Okan harika bi fikir, ki Sonisphere'a büyük grupları ikna edenlerden biri de oymuş duyduğum bi habere göre...Okan'ı da bi deneyelim derim ben...

bu arada o mail adreslerini hepimizle paylaşırsanız çok iyi olur ki herkes bişeyler yazabilsin....ben de bugünkü ulvi görevimi de yerine getirip "her gün bir yeni Türkiye'ye gelin çağrısı"nı yapıyorum şimdi twitterdan :D

Acun ne anlar Muse'dan Allah aşkına yaa:D...ya bu Popstar'ın jürisinde bi adam vardı Ahmet bilmemkim...o da çok iyi bi organizatör aslında popstar filan dememeli ona da başvurulmalı diye düşünüyorum ben :D

Ahmet San dı galiba adı, Michael Jackson öldüğünde röportaj yapmışlardı adamla, o getirmiş zamanında Michael ı fakat bilmiyorum ne kadar faal şu anda. Ben hatırlıyorum, bir zamanlar Linkin park ı Türkiye ye getirmeye çalışıoduk (o sıralar ben acaip LP fanıyım) ve o adama da mailler atmıştık, sanırım cevap da vermişti, ya da ajansı cevap vermişti emin değilim , uğraşıyoruz falan diodu yanlış hatırlamıosam(anılarım canlandı:D)

http://www.ahmetsan.com/index2.php?category=concert_promoter

sitesi burada:D

Ya okan iyi hoş da, adam dinlemiosa kılını kıpırdatmaz maalesef:( seviyodur umarım Muse u:)

ahahahaha :D evet Ahmet San hatırladım şimdi :D o zaman ben yarın her bir yere mail atmaya başlıyorum kendi adıma, kaç gündür toparlanma işleriyle uğraşıyorum da vakit bulamıyorum :(

Okan'ın Muse dinlediğinden niyeyse hiçbir şüphem yok benim...öyle içime doğdu bilmiyorum niye ama dinlediği tarzları biliyorum az çok, Muse'u da dinliyodur diye tahmin ediyorum...en azından OoS zamanlarında....

Tamam Burak, iyi olur sen de yazarsan :) Ben yazdım.

Ahmet San ve Okan Bayülgen'e de yazalım o halde. Uygun olan festival kurucularına, görevlilerine söyleyelim. Gün içinde yapabildiğimiz kadar fazla Türkiye'yi hatırlatalım Muse'a twitter üzerinden. Bunun dışında Dom'un myspace duvarına da not atabiliriz. Ha tabii Tom abiyi unutmak olmaz :)

Birkaç yıl evvel "Muse, Var mısın Yok musun'a katılsa ne olur?" diye bir konu geçmişti. Ben şunu yazmıştım:

Acun: Evet Matt, karar ver artık.

Matt: Şu adam açsın şu adam.

Acun: Hangisi?

*kısık gözler ve düşünme aşamasındaki Matt bakışı*

Matt: Yok o değil ya da şu açsın, ordaki.

Acun: Şurdaki mi?

Matt: Evet o. Adının okunuşu benimkine benziyo di mi? Hem saçları pek pwoppa.

Acun: Pwoppa?

Dom: Proper, Matt dilinde proper.

Acun: Hm, tamam. O zaman Metin açıyor kutuyu, sayıyoruz hep beraber.

*kutuların başındakiler ellerini masaya vurup 10'dan geriye sayarken, kendini tutamayan Dom'dan Stockholm Syndrome ritmleri duyulmaya başlar*

Matt: Ay voooont sıteend in yooor veeey, let yor haaaattçrııtt gıroooov..

Chris: Aaaaa, uuuuu.

Dom: *tıkı tıkı tık tıkı tıkı tıkı tık*

Acun: Kesin yahu! Canlı performans kısmına var daha, söyleyeceksiniz istediğiniz şarkıyı, bu ne acele? Birtakım Uzaylılar Derneği için yarışıyosunuz şu an Matt Bey, lütfen ama. Hoş nasıl bi amaçla yarışıyosunuz bilmiyorum ama. Birtakım Uzaylılar Derneği ne lan?

Matt: Tamam açsın o zaman ne bekliyoruz? Sıkıldım.

Metin: Açıyorum Matt. Hazır mısın?

Matt: Oldukça uzun bi süredir.

Acun: Ne hissediyosun Matt? Sence büyük mü?

Matt: Ne büyük mü?

Acun: *dışından* Kutudan çıkacak olan para miktarı, Matt.

*içinden* Ben bunları niye getirdim ki buraya?

Matt: Haa. I think.. aman şey.. bence büyüktür yani.

Acun: Böyle düşünüyosan niye açtırıyosun Matt?

Matt: Açtırmayayım mı ki?

Acun: Sana bu yarışmanın formatı anlatılmadı mı gelirken? Hay Yarabbi. Abi bunlar şarkı söyleyip gitse olmaz mı lan? Çok mu tepki alırız?

Matt: Şarkı söylemeden gideriz. O zaman daha çok tepki alırsınız.

Acun: Fenalıklar.. Açıyor kutuyu Metin.

Matt: Hayııır açmasın istemiyorum sizden birini.

Acun: Haydaaa. Değiştiremezsin kardeşim seçtin artık, bırak.

Matt: Hayır banane! Dom açsın.

Acun: Tamam. Tamam Dom açıyor.

*geri sayım başlıyor, bu kez Dom'un ritm tutma ihtimali yok çünkü kutuyu kavramış durumda*

Çotank!

Dındındındın!

Acun: Veee 500.000 açıyor Dom. Olley be.

Matt: N'aaptın lan Dom? Zetanın tekinden hamile kalasın lan.

Dom: Ben ne bileyim be?

Chris: Ee ben açıcaktım işte, sen git Dom'u seç.

Matt: Saymayın bunu, itiraz ediyorum. Ben Metin'e açtırcaktım ilk, o açsın.

Acun: Oldu. Bi 500.000 gitti sevgili Matt. Seç bakalım birisini yine.

Matt: Börn, yu vil börn, yu vil börn in hel.

Acun: Matt?

Matt: Tamam Metin açsın işte. Onda küçük var.

Acun: E hani büyük vardı onda, öyle diyodun?

Matt: Değiştirdim fikrimi. Sen kiminle yarışıyosun oğlum? Benim annem medyumdu bi kere.

Acun: Çattık hakkaten. Aç bakalım Metin.

*Chris Dom'un ellerini tutuyor yoksa Dom başka bi' şarkı patlatıverecek, geri sayım bitiyor ve kutu açılıyor*

Çotank!

Dındındındın!

Acun: Heheyt, diğer 500.000.

Matt: Floccipaucinihilipilification.

:p

Ahmet San'ın websitesine baktım da... ohoo hayatta gelmez dediğimiz birsürü adamı getirmiş yahu... bence bunu yapabilicek en kıyak insanların başında Ahmet San geliyo şu anda...pek bi kanım ısındı niyeyse :D....

Burak haklı arkadaşlar, şuraya buraya yazalım diyoruz da, madem hepimiz aynı yerlere ulaşmaya çalışıyoruz, adresleri özel mesajla gönderelim bir liste oluşturup, herkes mailini atsın ve beklemeye koyulsun...bnm bi önerim var naçizane, 2şerli gruplar halinde her gün ayrı ayrı atalım diyorum...Mesela Ahmet San'a atılacak di mi, Ece'yle ben örneğin atalım ilk gün, ondan sonraki gün Burak'la Duygu atsın vb... bi günde hepimiz birden yaparsak sanki bi anlık bişeymiş gibi görünebilir...ama böyle kademe kademe yaparsak ısrarcı olduğumuz anlaşılır diye düşünüyorum ben...

bu arada, Ece çok güldüm allah iyiliğini versin :D

"Zetanın tekinden hamile kalasın lan" :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

p.s. bişi sorucam bu arada, ben şu yeni satışa sunulan pena seti ve kolyeden sipariş etmiştim ayın 4ünde...ne zaman gelir acaba bi fikri olan var mı aranızda??

Burak inşallah yine şaka yapmıyorsundur. Artık sana bir şey yazarken "Acaba söylediğinde ciddi mi yoksa şaka mı yapıyor?" diye tereddüt ediyorum :)

Ahah buna katılırım Ece'cim B'nin ne yapacağı belli olmuyor hıh :LOL:

Ayrıca Acunla alakalı metini okuyunca şenlendim yeniden eski günlere döndüm falan ne çabuk geçmiş zaman yahu.

Naz destekliyorum seni, o zaman ben de başka bir gün atayım mail nasılsa günübirlik burdan haberleşiyoruz :D Bir tek BKM'ye mail attım zaten.

Sağol Mehtap'ım, demek yalnız değilim :p Ne güzel eğlenirdik. Senin yardımınla katılmıştım aranıza, hatırlıyor musun? Yoksa hiiç haberim yoktu :)

Nazcım, Var mısın Yok musun'u beğendiğine sevindiim :)

Ahmet San çok iyiymiş hakikaten. Bana da sonuç alabileceğimiz en iyi insan Ahmet San gibi geldi sitesinde gezindikten sonra :) Okan Bayülgen'e ulaşılabilecek bir adres bulamadım. Resmi sitesi açılmıyor. Rock'n Coke için de aynı şey söz konusu. Eğer bulan olursa da bize haber ederse ne güzel olur :)

Nazcım çok haklısın. Sanki bir gün içinde hepimiz gaza gelip yazmışız, sonra sesi soluğu kesmişiz gibi duracak öyle yaparsak.

Toparlamaya çalışacağım ama eksik kalan bir şeyler muhakkak olacak. Aklımıza geldikçe hep beraber not ederiz :)

Ulaşılacak kişiler:

Ahmet San: ahmetsan@ahmetsan.com

Okan Bayülgen: ?

Tom Kirk: http://board.muse.mu/member.php?u=66118

Konuşmalarımız boyunca bahsi geçen ve Muse'u ağırlayabilecek festival görevlileri:

Sonisphere: info@purpleconcerts.eu

Kuruçeşme Arena: bkm@bkmonline.net

Dikkat çekmek için yaptıklarımız ve yapmaya utanmadan devam edeceklerimiz :eyebrows::

Dom'un myspace duvarına yazmak.

Muse'a twitter üzerinden sürekli Türkiye'yi hatırlatmak.

Mor ve Ötesi'nin menajerine bize önereceği bir şeyler olup olmadığını sordum, sanırım Burak da yazdı. Muse'u buraya getirme konusunda bir yardımı olmaz muhtemelen ama en azından, daha evvel de söylediğimiz gibi, bizim düşünmediğimiz bir şeyler önerir belki. "Akıl akıldan üstündür." derler :) Facebookta Can Sertoğlu yazıp bulabiliyoruz kendisini.

Kimlerin kimlere ne zaman yazacağına hep beraber olduğumuzda mı karar vereceğiz?

Bu arada, rüyamda Muse'u çok sık görmem ve çok üzülürüm bu duruma. Ama bu geceki rüyamda bu sayfadan Muse'un Temmuz 2011'de Türkiye'ye geldiği haberini aldığımı ve deli gibi bağırdığımı gördüm :dance:

Vay Ece rüyanı çok beğendim doğrusu:) Umarım gerçek olur canım:D

Nazcım, ben daha önce muse.mu dan sipariş etmiştim bişiler, öncelik dispatched yazmasını bekle sipariş ettiğin şeyin durumunda, ondan sonra 8-9 günde Ankara merkeze gelmişti, çok beklemezsin. En sıkıcı yanı dispatched yazmasını beklemek, ondan sonrası zaten royal maile kalmış bişe:)

Bu arada Acun olayına çok güldüm ya, bu tavırlar tam Matt in yapacağı cinsten şeyler, Birtakın Uzaylılar Derneği ha:LOL: çok süper olmuş:D

Yapacağımız eylemlerin Ece tarafından sıralanması çok iyi olmuş doğrusu toplu daha iyi duruyo:D Ben Sonisphere ile Kuruçeşme ye yazdım. Aynı zamanda Matt ve Dom da myspace de arkadaşım, bu sayede özel mesaj atabiliyorum, iki-üç günde bir atıyorum ikisinde de, Matt o kadar sık girmiyo (en son mayıs ın 15 inde girmiş) ama Dom hergün kontrol ediyo sayfasını, başka arkadaş olanlar falan varsa yazsın, duvara yazalım, sadece beni farketmez sevgili Dominic maalesef kimbilir kaç tane kız neler neler atıodur:$ Aslında myspace işinin çok tutacağını sanmam fakat en azından akıllarında yer etsin Türkiye nin onları istediği:D

Twitter da da itiraf etmeliyim, Naz ın yazdıklarını retweet yapıyorum, umarım bana kızmıodur:D

Elinize sağlık arkadaşlar, bence bu şeklinde devam etmeliyiz... Ece özet çok güzel olmuş, yazılanlaar arasında Ahmet San çok mantıklı bir öneri olarak görünüyor. Sonisphere organizatörlere ulaşmam hala mümkün olamadı(sadece mail atabildim), ortak arkadaştan haber bekliyorum.

Bence en geç 1-2 günde bir herkes yazmalı, ama bir birimizden habersizmiş gibi olmalı. Özellikle message board'da olunca bu daha önemli oluyor. Tom Kirk'e aynı günde üst-üste 3-4 kişi yazınca adam haberleşip yazmışlar diyecek ve önemsemeyecek.

Okan da bence onları davet edebilecek kişilerden, sadece ne kapsamda ve nasıl olacağına dair ona öneride bulunmamız gerekebilir. Bu konuda önerisi varsa mutlaka yazsın.

Benim önerim ise şu: Sadece muse'u Türkiye davet etmek ile alakalı görüşmeler için ayrı bir başlık açalım, böylece takip edilmesi ve başka konularla saptırılmaması sağlanmış olur... Diğer tüm konuları da burada tartışırız. 2ci avantajı da bu olur: ''Muse 'u Türkiyeye davet etme kampaniyası(Help to invite Muse to Turkey)'' gibi başlık olunca daha çok kişinin (normade şu anki başlığa girmeyen kişileri bile) girmesi olası. İnglizce de yazılmasının avantajı, sitede bir çok rus ve rus dilli arkadaş var, (Bloody excited gibi) onlar da Muse'un Türkiyeye gelmesini isterler. Çünki muse Rusyaya da uzun zamandır gelmiyor, böylece hem muse'u Türkiyede yakalama şansları olacak, hem de ziyarete gelecekler:)

Bu konuda görüşleriniz bakliyorum...

saygılar

Ece,o gruba dahil oluşun senle alakalı :) ben birşey yapmadım kanımca.Yaşasın ÇMFE ruhu.bütün ÇMFE gençliğini bekliyoruz :p

ben duyarlı arkadaşları çağırmaya başladım sağolsunlar gelip göz atacaklarını söylediler,gelenler sizlere sesleniyorum siz de yazın birşeyler :D

Ayrıca Erkin, çok iyi düşünmüşsün bence.İngilizcem iyi değil gerçi ama yabancı üyelerle kaynaşarak destek sağlayabiliriz.

haha bugün de bunu yazdım...yaklaşık son 1 haftadır yazıp durduğum için ne yaptığımın farkında izlenimi olsun diye "Dear @muse, i'm never gonna give up writing these kinda things 'till you come Turkey once again...We love & miss you soo much!! Cheers ;)"...Duygu, çok kızıyorum sana niye retweetleyip duruyosun allah allah yaa :D...(şaka :LOL: )

Erkin'e katılıyorum, yarından tezi yok dedğin gibi bi başlık açalım, hem bizden daha umutsuz vak'a olan ortadoğu ülkelerinden insanlar da yazabilir, böylelikle ortalık daha kalabalık olur...hem onlara da bi faydamız dokunmuş olur :D..başlığın ingilizce olması da bi avantaj, ola ki gruptan, grubun yardımcılarından falanından filanından biri gördü....eşeğin kulağına suyu kaçırsak yeter de artar bile..Tom'a da yazmaya devam edelim, ki ben birazdan yapıcam şu yazdığımı bitireyim...

Ececim çok iyi etmişsin hepsini bir yere toplayıp, ben Okan'ın mail adresini bulurum size, bir arkadaşım çalışmıştı onun yanında bu sene başında, hatta belki biliyosunuzdur, bu Kızsız Adam'da oynayan tip, bnm arkadaşım olur da kendisi :D...numarasını değiştirmediyse ondan alabilirim Okan'la ilgili bilgileri....

MvÖ'nün menajerine de mesaj gönderelim Facebooktan, Burak madem aran o kadar iyi göster bakalım marifetini :p

Ahmet San'a da atayım bu akşam ben mail... yarın da başka birileri atsın... böyle böyle her gün hatırlatalım...

Eeee o zmn bnm ufak bi sorunum var, ben haftaya İzmir'e gidicem :S...neyse yurt açık, yurttaki görevli alır kargoyu ben bi ara uğrarım nasılsa :D

Yarın o başlık işini halledelim...

Bir de 3 saat sonra Matt'imin doğumgünü... iyi ki doğmuş benim miniğim :D...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...