Jump to content

Romanian Musers Thread


Stela Lilith

Recommended Posts

Ha!!! Deci nu sunt singura. :)) A fost la 11 azi-dimineata. Eram la biblioteca, noroc ca nu eram acasa. De cand stau la etajul 8 (de patru ani adica) imi e si mai groaza de cutremure decat inainte. :unsure:

Eu am aflat pe la 12, a intrat un nene in sala si a intrebat daca am simtit ceva. Nici eu, nici bibliotecara... :LOL: In schimb la etajele mai inalte cica s-a simtit. Asa zise tata.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma bucur tare mult ca nu am prins unul mare, si imi evaluez cu groaza sansele ca acest lucru sa fie valabil pana la batranete. Sunt terifiata de cutremure, printre altele. E una din fobiile mele serioase. Stau la etajul 8.

 

Eh, desi exiista multe premonitii de la cei mai buni sarlatani, nu sunt mari sanse pt un cutremur mare in Romania, deci stai linistita:).

 

In other news, Uprising incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult. Azi numai melodia asta am ascultat-o. Desi prevad un videoclip super si mult succes. Good for them. Credeti ca o sa prinda si la romani in sfarsit fenomenul Muse?Eu sper ca da. E timpul ca minimalistii si emo sa iasa din tara!!

Link to comment
Share on other sites

Da, si mie imi place Uprising foarte mult:D, si sper ca videoclipul sa fie macar un pic cum mi-l imaginez eu. Eu sincer nu as vrea ca toata lumea din tara sa stie de Muse, pentru ca dupa aceea nu o sa mai fie un anumit farmec, nu stiu, dar oricum nu multi apreciaza muzica lor din motive pe care le-am mai spus:p. Oricum nu ar strica sa mai afle putini oameni si de la noi de ei, dar probabil sansele sunt mici, asa cum nici cu celalate albume anterioare nu s-a prins nimica de romani...Si da, chiar e timpul ca toate genurile de muzica stupide si fara sens sa iasa din tara!

Link to comment
Share on other sites

Reeducarea unora din speciile astea nu se poate face decat cu parul, asa ca nu va puneti multe sperante. S-o fi zicand ca muzica atinge chiar si sufletele primitivilor din Papua Noua Guinee, dar cred ca ai nostri sunt mai rai, ca au involuat deja pana la Neanderthal. :D Asa ca nu va puneti prea multe sperante, doar savurati pentru voi si gata. :happy:

In alta ordine de idei, azi in Bucuresi, in fata TNB la 19 si in Herastrau la 18.30 (parca?) o sa se desfasoare tributul pentru Michael Jackson pe care l-au organizat si alte orase din lume. Stiti voi, cel cu grupuri mari care danseaza in locuri publice. Mi se pare ca au dat si la stiri.

Link to comment
Share on other sites

Da, asa e. Am fost acolo, la repetitii mai intai, apoi in Herastrau iar dupa TNB ne-au trimis si la Tineretului, am dansat pe Beat it, a fost foarte tare inafara de faptul ca prostii de romani cum sunt ei necivilizati, inapoiati la minte si nu asculta de ce li se spune au cam stricat actiunea pe ici si pe colo..pacat, dar in rest a fost frumos, am plecat de acasa pe la 15:40 si m-am intors pe la 21 si ceva:p

Si asa e Petronia, exact cum zici tu, suntem inconjurati de niste Neanderthali, rar mai gasesti lume educata si civilizata

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca suntem inconjurati de Neanderthalieni, ii vad, aud si miros in fiecare zi in jurul meu. :mad:

As fi vrut sa vin si eu la chestia de azi (desi ma asteptam sa fie un pic de abrambureala, ca doar romani suntem, nu? Cum sa nu stricam noi ceva, macar un pic?) dar a intervenit altceva. O sa vad la stiri. :D

Link to comment
Share on other sites

Majoritatea participantilor au fost tineri, dar nu au lipsit nici adulti. In herastrau a fost cam aglomerat, iar la TNB cand a trebuit sa dansam eu cel putin nu am mai avut loc(si spatiul fiind mic), mai ales ca in fata mea erau si 2 fete care habar nu aveau miscarile...Si inafara de Beat it au bagat si Black or white si Smooth criminal, pe care a dansat aproape toata lumea(la TNB doar). In general a fost chiar frumos, o atmosfera buna si energizanta daca pot spune asa

Link to comment
Share on other sites

Da, incep sa-mi placa si mie manifestarile de acest gen:p. Si voi ati mai facut ceva interesant in ultimul timp? Eu luni plec la munte pentru o saptamana.

Laura pe ce data in septembrie pleci la Londra? Si Petronia cand ai zis ca te intorci la Neamt?

 

Eu momentan sunt in Galati, my hometown, am fost pana acum la mare pentru cateva zile si cateva zile la Sinaia(cu parintii, chestii de familie:p) si mi-am rezervat bilet de avion pt data de 17 septembrie. O sa ma astepte dupa aceasta data mult stres pentru ca trebuie sa-mi gasesc cazare,job, sa-mi deschid cont in banca si sa-mi rezolv problemele cu transportul si etc. Deci am profitat de vacanta asta de vara la maxim pt ca apoi adios pauza de orice fel.

Link to comment
Share on other sites

Eu maine sper ca ma duc acasaaaaaaaaaaaa!!! :D Ai mei sunt la mine de o saptamana, si speram ca maine n-o sa mai intervina nimic si o sa putem pleca in sfarsit acasa. Mi-e dor si de ea, si de stat degeaba cu burta la umbra sub copaci la bunica. Dar anul asta, cu admiterea la master atat de aproape si cu cele cateva carti pe care sper sa le gasesc la biblioteca acasa si de care am nevoie pentru scris doua chestii urgente, nu cred ca mare pauza o sa fie de capul meu... :( Macar cateva zile, poate... Sper... :D

Mor sa merg la munte, da' degeaba, programului meu nu ii pasa. Dar si acasa tot vacanta se cheama de opt ani incoace, asa ca... :happy:

Laura, o sa fie greu la inceput, dar merita. O sa fie o experienta faina.

Link to comment
Share on other sites

Sper sa ai posibilitatea sa te relaxezi putin acasa,mai ales avand in vedere ca octombrie se apropie cu pasi repezi si, implicit, si scoala. Oricum, din ce mi s-a spus, perioada de master inseamna invatare si aprofundare a materiei doar inaintea examenelor, mai rar prezente pe la cursuri and stuff. Iti lasa timp sa faci si ce iti place, sa te angajezi etc. (acum se vorbeste despre facultate in aceeasi termeni:p)

 

Cat despre experienta la Londra, ce a fost mai stresant a trecut. Acum este vorba doar de o perioada mai ocupata cu activitati de acomodare. Nu ma stresez, asta e partea frumoasa. Deja am vazut niste oferte foarte interesante de case. Si vorbesc de case cu chirii ieftine care includ si gradini sau patios. Gradini:happy:. Intotdeauna mi-am dorit o gradinita:happy:.

Link to comment
Share on other sites

Muhahaha! Enjoy London then, de vreme ce eu in Bucuresti abia imi permit (de fapt nici asta nu pot spune, de vreme ce ai mei inca platesc mare parte din chirie:$) o garsoniera amarata. Gradina... I hate you. In a good way, totusi. :D

Masterul incepe el in octombrie, dar pana atunci e admiterea in septembrie, cu doua lucrari care trebuie scrise in august si un proiect in legatura cu care nu stiu daca pot sa fiu sincera cu comisia. :stunned: Cat despre raportul prezenta / participare, nici in timpul facultatii nu a fost prea absurd. :D Sper sa-si mentina bunul obicei.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...