Jump to content

Romanian Musers Thread


Stela Lilith

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

i'm from bucharest. i've been to a muse concert in july, at the rockwerchter festival. i travelled to belgium just to see the guys, and i must say it was worth it. it was incredible. and i'm going to see them again in december, in bologne. does anybody have any idea about what we should do in order to bring them here, in romania?

Link to comment
Share on other sites

pai noi incercam sa punem baza la un fanclub. si da' ne dorim si noi un concert, dar problema principala e banii. A fost in vara o portita de a scurta cheltuielile, cand au vizitat Turcia, da' noi tot nu avem bani suficienti si nici o societate non-profit prea de incredere... :(

 

si aici poti vb in romana ca nu se supara nimeni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

intors din bologna cu creierii varza...a fost incredibil...mult mai mult decat muzica. concertul a avut loc intr-o sala cam cat polivalenta, plina ochi, si ce a fost incredibil a fost ca toti oamenii de acolo venisera sa ii vada doar pe ei, nu ca in cazul unui festival, unde in aceeasi zi mai canta paispe trupe mari. scena a fost incredibibla, una cu totul noua, iar playlistul, dintre cele mai ciudate. au cantat si b-side-uri, si as putea jura ca pana si ei au fost coplesiti de ce se intampla acolo. nu se mai puteau opri, au cantat 3 bis-uri. trebuie neaparat sa ii aducem in romania, si exista o sansa la stimultan....votati si voi pe http://www.stimultan.ro, si daca stiti pe cineva de acolo, haideti sa ne implicam pe cat posibil. si haideti sa intram si noi cumva in contact, pe messenger, eventual.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
;2561312']=O

 

muse.

 

 

omg.

 

 

 

nici nu stiam ca exista fani muse in romania.

 

-worships-

 

salutare oameni..exact aceeasi parere aveam si eu..ma bucur sa stiu ca am compatrioti aici...ce aud de un fanclub?...minunat..sa mi ofere si mie cineva detalii daca poate..si cum pot sa sprijin acest proiect:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fabclub... daca poti sa ii spui asa se numeste http://www.romanianmuseforum.tk si are ca si scop aducerea muse cat mai repede in romania. apoi vedem noi... ii mai aducem odata :LOL:

 

merci :) ..m am inscris si eu acuma printre muserii romani..:p ...sa i aducem in romania..ar fi un vis...dar cum am putea oare sa i facem sa locuiasca in romania ma intreb?..:LOL:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

De cand asteptam momentul asta.:happy: De fapt mi-a fost teama sa visez. Nu credeam ca se va intampla.

M-au cucerit de la primul videoclip pe care l-am vizionat. Se intampla acum vreo 6 ani cu piesa "BLISS". Apoi a urmat "NEW BORN", "PLUG IN BABY" iar o perioada n-am mai auzit nimic de ei si nici nu stiam prea multe. Treptat am facut rost de toata discografia iar acum ii ascult neincetat. Ma pot considera fana 100%.

Sunt talentati, frumosi, canta bine. Abia astept sa-i vad;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A fost cineva la concert de aici? Eu am fost din curiozitate mai mult pentru ca nu stiam prea multe despre Muse, ii vazusem cantand live la niste premii MTV si auzisem o data Knights of Cydonia. Cand am vazut la tv ca vin in Romania m-am gandit ca nu trebuie sa pierd concertul asta pt ca sigur, sigur, o sa-mi para rau asa ca as putea afla mai multe despre Muse ducandu-ma la un concert cu ei :D. Acum pot spune ca sunt fan Muse, am toat discografia si ascult neincetat, plus ca am facut rost de mai multe divd-uri din concerte live si le revad de fiecare data cand pot.

Sper ca nu va trece foarte mult timp pana cand vom avea un nou concert in Romania. Imi doresc asta din tot sufletul...pentru ca a doua oara ma voi duce ca fan..nu ca o pers care se intampla sa fie pe-acolo...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...