Jump to content

Romanian Musers Thread


Stela Lilith

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Mie imi place albumul. Foarte mult, iar Panic Station e piesa mea preferata. Si felicitari lui Chris pentru cantecele sale, o supriza cu adevarat placuta. Am fost impresionata:happy:

Panic Station e dansanta si aduce a anii '80.Desi ma gandeam ca n-o sa sune bine[am o relatie ciudata cu decada aia],a ajuns chiar sa-mi placa.

Din piesele lui Chris,imi place Liquid State mai mult.

La momentul asta am o pasiune pentru Madness.:LOL:

 

l.e.:Si nu pot sa ascult Unsustainable.Adica pot,da cand incepe partea de dubstep schimb la alta piesa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ha, mie Unsustainable imi place chiar foarte mult! Astazi am ascultat-o non stop, la fel si Liquid State

Big Freeze mi se pare o opera de arta- versurile sunt unele dintre cele mai frumoase pe care le-am auzit, la fel si mesajul transmis. Pur si simplu extraordinar, chiar are un efect benefic asupra mea piesa, pacat ca nu o canta live :(

Link to comment
Share on other sites

Ha, mie Unsustainable imi place chiar foarte mult! Astazi am ascultat-o non stop, la fel si Liquid State

Big Freeze mi se pare o opera de arta- versurile sunt unele dintre cele mai frumoase pe care le-am auzit, la fel si mesajul transmis. Pur si simplu extraordinar, chiar are un efect benefic asupra mea piesa, pacat ca nu o canta live :(

 

Nu stiu,Unsustainable ma forteaza sa fac glume de tipul "A sunat Skrillex si a zis ca-si vrea blenderul inapoi".

In alta ordine de idei,o sa mai treaca ceva timp pana sa-mi formez o parere despre album.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai deja o parere? Personal, imi place mult albumul, am ramas placut impresionata si am ajuns la concluzia ca Muse nu ma pot dezamagi; sunt cu adevarat o trupa variata si unica si totusi, isi cunosc limitele cand vine vorba de imbinarea genurilor muzicale. Iar eu ii apreciez mult pentru acest lucru :happy:

Link to comment
Share on other sites

Nu ai deja o parere? Personal, imi place mult albumul, am ramas placut impresionata si am ajuns la concluzia ca Muse nu ma pot dezamagi; sunt cu adevarat o trupa variata si unica si totusi, isi cunosc limitele cand vine vorba de imbinarea genurilor muzicale. Iar eu ii apreciez mult pentru acest lucru :happy:

 

Nu ,nu am.Si asta din cauza unei combinatii de lene,facultate, ascultat de Depeche Mode si multi alti factori.

 

l.e.:Momentan,tind mai mult spre o parere nevaforabila,chit ca mai trebuie inca sa ascult.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
La Multi Ani (cu intazriere) tuturor pe noul an 2013! Cum ati sarbatorit trecerea din 2012 in 2013?

 

Mancand somon,prostindu-ma incercand sa dansez Gagnam Style,avand crize de ras si adormind la ora 4 dimineata.

In plus,astept doua lucruri pe anul asta.Unul dintre ele e un concert,al doilea e schimbarea prefixului.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
Am auzit ca a fost foarte bun concertul si ca stadionul a fost plin. Tie personal cum ti s-a parut, C?

Stadionul a fost plin,da,desi la tribune pareau ca initial nu o sa fie prea multi.

La gazon A,unde am fost eu,s-a auzit bine.La fel a stat situatia la B,dar am auzit voci care spuneau ca acolo s-a auzit prost.(desi ,totusi,mie mi se pare un gest de un masochism curat sa iti iei bilet acolo).

Setlistul a fost tare fain,am inceput sa cant de la primul vers al pr saimei melodii.Desi stiam ce o sa cante,am inceput sa tip cand am auzit primele acorduri de la Black Celebration,una din piesele mele favorite de la ei.

Piesele de pe noul album cantate in concert au sunat fain toate.Chiar si Should Be Higher,unde ma temean ca Dave o sa falseze la refren din cauza notelor inalte pe care trebuia sa le atinga.

Barrel of a Gun m-a lasat rece,cred ca ma asteptam la mai mult de la piesa asta live,dar asta este.

Martin aproape ca m-a facut sa plang cand a cantat When The Body Speaks.

Enjoy the Silence si Personal Jesus au fost, ca de obicei,piesele pe care canta toti.ETS chiar a sunat bine cu soloul de clape.

La Home s-a inregistrat cel mai tare moment al serii,cand oamenii au continuat sa cante si dupa ce se terminase cantecul.

Prezenta lui Just Can't Get Enough m-a distrat,da mi-a placut.

I Feel You a sunat destul de bine,desi a fost cantata in fiecare turneu de 20 de ani incoace.

Never Let Me Down Again a fost un fel perfect de a incheia seara frumoasa.

 

 

In concluzie,concertul a fost fantastic.As mai repeta experienta asta daca as avea sansa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...