Jump to content

Romanian Musers Thread


Stela Lilith

Recommended Posts

Buna Alina! :) n-0as putea spune ca sunt lume noua, sunt pe forumul asta din 2005 :). numai ca pana acum nu am interactionat cu romanii de pe aici:). de fapt nici nu stiam de thread-ul asta. E bine ca Petronia i-a dat un "bump" cu post-ul de azi

Link to comment
Share on other sites

Da, asa e cu bump-ul:LOL: In orice caz, nici eu nu stiam de thread pana acum 2 zile. Cautam pe google forum muse romania si am gasit threadul asta. M-am bucurat foarte mult sa stiu ca nu sunt singura in orasul asta:p Si tu, cum ai aflat de muse, ce melodii iti plac?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu sigur, dar in principiu as vrea sa ma inscriu la o facultate de lingvistica, imi plac limbile straine mult, in special engleza:)

Mult succes, desi nu vad nici o piedica. :) Daca-ti place si merge ok (forum-ul asta e o dovada ca esti capabila sa scrii in engleza, nu?:) ), go for it!

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de 5 ani deja fan Muse. Am dat de ei uitandu-ma la un film francez in care avea pe coloana sonora Megalomania. Am ramas foarte impresionata de melodie si dupa vreo 2 luni deja stiam cam tot ce se poate de Muse. Albumul meu preferat este Origin of Symmetry si mel mea preferata e Plug in Baby. Desigur, de obicei exista o melodie pe care mi se pune pata si o ascult mai des decat celelalte, dar PIB is my all-time favorite:)

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de 5 ani deja fan Muse. Am dat de ei uitandu-ma la un film francez in care avea pe coloana sonora Megalomania. Am ramas foarte impresionata de melodie si dupa vreo 2 luni deja stiam cam tot ce se poate de Muse. Albumul meu preferat este Origin of Symmetry si mel mea preferata e Plug in Baby. Desigur, de obicei exista o melodie pe care mi se pune pata si o ascult mai des decat celelalte, dar PIB is my all-time favorite:)

 

Avem Plug in Baby in comun ca preferinta constanta, desi eu nu am un album preferat, ci numai piese favorite, care se schimba cam saptamanal. :)

Link to comment
Share on other sites

O, in Anglia, e frumos, intr-o zi vreau si eu sa ajung acolo..

Nici eu n-am fost la concert, habar nu aveam de ei pe atunci, si regret foarte mult. Dar o sa apuc eu sa merg cel putin la un concert de-al lor. Tu ai ascultat Usoe? Daca da ce parere ai?

Link to comment
Share on other sites

Ugh, nu din pacate :((... si acum imi vine sa plang. Am avut unele probleme financiare pe atunci , dar sper sa-i prind prin Anglia pe undeva daca tot ma mut acolo din Septembrie :). Asa ca sunt optimista

 

Desi am zis ca nu mai vreau sa mut din Bucuresti, parca pentru Londra te invidez crunt. :D Nici eu nu i-am prins atunci, n-aveam nici bani de bilet si aveam a doua zi un examen care pe atunci (anul II de facultate) parea tare important, dar faptul ca am luat 10 la ala nu mi-a sters gustul amar. Tocilara idioata ce am fost. :LOL:

Link to comment
Share on other sites

O, in Anglia, e frumos, intr-o zi vreau si eu sa ajung acolo..

Nici eu n-am fost la concert, habar nu aveam de ei pe atunci, si regret foarte mult. Dar o sa apuc eu sa merg cel putin la un concert de-al lor. Tu ai ascultat Usoe? Daca da ce parere ai?

 

Yup am ascultat, imi place foarte mult, imi aduce aminte putin de Queen, insa Collateral Damage este super:happy:. My favorite so far

 

Desi am zis ca nu mai vreau sa mut din Bucuresti, parca pentru Londra te invidez crunt. :D Nici eu nu i-am prins atunci, n-aveam nici bani de bilet si aveam a doua zi un examen care pe atunci (anul I de facultate) parea tare important, dar faptul ca am luat 10 la ala nu mi-a sters gustul amar. Tocilara idioata ce am fost. :LOL:

 

Sunt sigura ca o sa revina in Romania :). Oricum am auzit de sindromul post-muse concert care nu pare prea binefacator pt psihic. Cica odata ce-i vezi in concert you want more more more. Starea asta ajunge pana la depresie and I don't want that:p. Deci, intr-un fel mi-e si frica sa-i vad in concert.

Link to comment
Share on other sites

As putea sa fac si asta, sau as putea sa arat ceea ce probabil as simti: entuziasm moderat. Cred ca ar fi de ajuns sa ma puna la adapost de sindromul post-concert. :D Noroc ca mai au oamenii si fani in adevaratul sens al cuvantului, ca eu sunt mai mult o admiratoare a muzicii lor, dar nu simt de datoria mea sa ma manifest. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...