Jump to content

Recommended Posts

AHH OMG OMG TERIMA KASIH BANYAK BANYAK!! SO FRIGGIN AWESOME!!!!

Keytar itu amat comel!

And and, terima kasih skali lagi kerana menyuruh saya untuk ke http://www.youtube.com/watch?v=wRFKJHeVTiM (Penentangan!) Liriknya agak 'lagu cinta'-ish. And ada part part yang bunyi macam..um..Penduduk Dipadam? :LOL: (CE!) Lagu ini sungguh gerek :happy:

Bertih Jagung is very cute!

Uprising Teddy doesn't look like the teddy bears in the Uprising artwork :(

[spoiler=Is this awesome or what]27859207-e2081a7fe2c9f4338e2ecfbeb7d579de.4aa63a6b-full.jpg

Oh, Morgan's having a baby :D

^Cappucherry tinggal di JB??

BERTIH JAGUNG!!!!!!!!

ah Bertih Jagung! lepas ni kalu saya memesan bertih jagung di panggung wayang pasti saya akan teringat kt Muse!

Liz, Saturday 2.30 pm? i am soooooooo gonna be there! :happy: are u going?

cappuchery mesti berada di UK nih.. bertuahnya dpt tengok Muse di Teignmouth!

eh? Penduduk Dipadam? :chuckle: lagu kegemaran ku tuh..

Penduduk Dipadam! :D:D:D:D ketawa buntut saya erm tutup (lmao)

anyway, saya *sedikit* gembira kerana beruang kenaikan tak comel, sebab saya takkan ada dilema sama ada nak beli ke tak. lagipun mahal :S

cappucherry, do you live/work in the UK? :D

owh, aku belajar kat UK. tapi rumah kat kluang, johor.

waaaaaaaaaaaaaaaa.

rindu malaysiaaaaaaa...

nak makan banyak2 balik nanti!!!!!

owh, aku belajar kat UK. tapi rumah kat kluang, johor.

waaaaaaaaaaaaaaaa.

rindu malaysiaaaaaaa...

nak makan banyak2 balik nanti!!!!!

eh aku pun, tak begitu jauh dari teignmouth. tapi sekarang saya di m'sia :)

you pergi tengok konsert tak pada nov/dec? saya akan pergi masa nov nanti!

Ye lah! Dan ape yang saya suka ialah ade beberapa lagu yang timing panjang2! Sekarang perjalanan saya ke kerja lagi menarik lah.

haha ya saya pun akan muatkan ini ke dalam ipod saya untuk dengar dalam kapal terbang bila saya nak balik belajar nanti. saya memang sangat puas; hidup saya sudah hampir nak sempurna :dance::dance::dance: (akan sempurna bila bulan sebelas nanti)

Yalah, banyak lagu dah bocor! Album belum lagi kluar, 4 hari lagi, tapi dah dapat dengar brapa banyak lagu! Dan semuanya gerek habis habis, yes Nut, TAK BOLEH ANGZ!! :LOL:

Korangs patut tengok video2 daripada konsert di kampung mereka - ia telah dirakam dengan kualiti audio yang agak baik oleh http://www.youtube.com/user/MelissaBricknell

Mereka telah main lagu Gua! Hebat! :D

^inoerite, Madraulix, saya juga rasa macam sempurna sangat! Just feel so...HAPPY! :awesome:

Edited by nonoor

wow.. "rintangan" mmg menarik!

antara "jejak-jejak" menarik "rintangan", "keinginan yang tidak diperlihatkan", "pemilihan tidak semulajadi", "terlampau MK", "ku milikmu".

kalau diperhatikan secara teliti, bunyi deram "keinginan yang tidak diperlihatkan" lebih kurang sama dengan bunyi deram "lohong hitam gergasi"..

irama untuk penutup "pemilihan tidak semulajadi" sungguh menakjubkan!

lagu "terlampau MK" adalah yang terbaik! agak berat berbanding lagu-lagu lain..

susunan lagu "ku milikmu" sungguh menarik dan menakjubkan!

:LOL::LOL::LOL:

Edited by Kay-a

The band also performs on the awards show, which airs live Sunday at 9 p.m. ET.

When Muse signed on to perform at the 2009 MTV Video Music Awards, they did it with one caveat: Since the show was taking place just steps from Broadway, they wanted to do a show tune. For real.

So, of course, we obliged (after all, they are one of the hugest rock acts in the world). And while they'll perform "Uprising" — the first single from their upcoming The Resistance — during the VMAs telecast, we also let them loose on a classic from the Great White Way: "America," the flamboyant standard from Leonard Bernstein and Stephen Sondheim's "West Side Story."

"Yeah, 'West Side Story' is really cool. ... The song we chose to play, 'America,' is a very catchy tune," Muse frontman Matt Bellamy told MTV News. "I remember a version by a prog group called the Nice [an early forerunner of Emerson, Lake and Palmer] in the '70s, which was a pretty cool three-piece rock version, so I thought that would be a good version for us to play, because we're a three-piece too."

So Bellamy and company got to work on their version of "America," recording the tune — and filming a VMA promotional spot — in their Dover, England, rehearsal space (which probably explains why bassist Chris Wolstenholme can be seen traipsing around in a Captain America outfit in the video that accompanies this story).

And, as is to be expected, Muse's take on the tune is wonderful, weird and wild — which is pretty amazing, considering they had almost zero knowledge of the song before deciding to cover it.

"I've never actually seen ['West Side Story'] myself, but Don's seen it, and he's a big fan of it," Bellamy said.

"I didn't see it when I was a kid. I saw it a couple of years ago, and I loved the way it looked. ... It's all these really strong colors, the songs are really great," Howard added. "There's this scene I really liked with these guys: they're having a fight in a car park, and it's a bit like that Michael Jackson video 'Bad,' and they start singing this song to cool down, take it easy. It was pretty cool."

Video Di Sini

yea! mesti pergi ke barisan paling hadapan!kalau tidak rugi beli tiket mahal2. haha

jangan lupa video sekali! :D:D:D

ya kena berebut dan kena squeeze masuk lah. tapi agaknya boleh sebab saya pendek berbanding dengan mereka. haha. kena pergi awal-awal juga (sebab itu kena ponteng kelas!)

okei saya akan ambil gambar! tapi video saya tak boleh janji sebab kepakaran saya agak cacat :D tak apa, akan cuba juga ^_^

Madraulix: terima kasih daun keladi ya, atas usaha anda merakam persembahan akan datang :)

Kay-a, terima kasih atas maklumat persembahan di MTV tersebut. Ahad ni jam 9 waktu Malaysia ya?

Tidak!!!! Saya akan terus menentang dari mendengar keseluruhan Penentangan sampai 14 Sepetember nanti. Jangan goda saya!!!

Ralat: tapi Keinginan Tidak diperlihatkan tak boleh tahan woo, dah banyak kali dipasang di opis :$

P.S #1- Pada saudara dan saudari yang biasa / sudi berhubung dengan saya, boleh tak tolong pm no telefon anda masing-masing kepada saya? Saya telah menjadi mangsa pencopet telefon bimbit di Petaling Street tempohari, maka telah kehilangan nombor2 anda. Terima kasih ya!

P.S#2- Faz, walaupun ianya telah lapuk tapi akhirnya saya telah hantar kesemua capaian / muatturun minggu satu hingga lima bagi Penentangan pada e-surat anda. Tolong beritahu saya jika ianya boleh dimuatturun dengan baik. Jika gagal, saya akan cuba lagi dalam versi lain. Sesiapa lagi yang berminat sila pm alamat e-surat anda pada saya.

Edited by miele