Jump to content

pima

Recommended Posts

svi zale za tim mjuzom...

 

 

 

ja ne. koliko god to razdoblje bilo dobro, razvili su se u jednom smjeru i bilo bi besmisleno da se sad vrate na staro. meni je super dok god ostanu muzički puristi,

 

osim toga, nisu se tako puno promijenili, uvijek imaju prepoznatljivu notu u svojim pjesmama, sve je ok dok god moj stari kaže: ma sve mi to zvuči isto. :D

Link to comment
Share on other sites

ja ne. koliko god to razdoblje bilo dobro, razvili su se u jednom smjeru i bilo bi besmisleno da se sad vrate na staro. meni je super dok god ostanu muzički puristi,

 

osim toga, nisu se tako puno promijenili, uvijek imaju prepoznatljivu notu u svojim pjesmama, sve je ok dok god moj stari kaže: ma sve mi to zvuči isto. :D

 

Kak bi ti žalila, a ideš lejdi kaku gledat. :D Dakle voliš pop.

Meni iskreno smeta njihov prelazak u pop koji je očitiji na svakom slijedećem albumu.... :(

TR ima najmanju kvalitetu od sveg što su do sad snimili IMHO.

 

A promijenili su se poprilično od vremena tamo od Oos i Abso!

 

Lagano se bojim onog što slijedi! :(

Link to comment
Share on other sites

A promijenili su se poprilično od vremena tamo od Oos i Abso!

 

a gle da su ostali isti onda bi bilo

" joj ova pjesma je ista ona pjesma"

"joj vec su mi dosadni, ja bi neke novo"

"joj ovo, joj ono"

 

vecina je ljudi glupa ko picka...

onak napise :

joj bi htjela da se queen vrati bla bla neko napravi pjesmu po uzoru na kvin

joj kradu ovo kradu ono kako gay kako ono...

retardirano do bola.

Link to comment
Share on other sites

a gle da su ostali isti onda bi bilo

" joj ova pjesma je ista ona pjesma"

"joj vec su mi dosadni, ja bi neke novo"

"joj ovo, joj ono"

 

vecina je ljudi glupa ko picka...

onak napise :

joj bi htjela da se queen vrati bla bla neko napravi pjesmu po uzoru na kvin

joj kradu ovo kradu ono kako gay kako ono...

retardirano do bola.

 

Ma nije problem što se mijenjaju! To i je jedan od razloga zašto su tolko genijalni.

Meni je mali problem što im je glazba puno "mekša" sada nego što je bila prije.

I prva 3 albuma su potpuno različita jedan od drugog, ali je tu bio prisutan taj neki žešći sound koji meni danas fali......

Link to comment
Share on other sites

Ma nije problem što se mijenjaju! To i je jedan od razloga zašto su tolko genijalni.

Meni je mali problem što im je glazba puno "mekša" sada nego što je bila prije.

I prva 3 albuma su potpuno različita jedan od drugog, ali je tu bio prisutan taj neki žešći sound koji meni danas fali......

 

mladost:D

sam protiv svih, jebes ceo svet itd. brije:D

al dobro sad ima kak ja to zovem "romance" period to ce ga drzat jos neko vrijeme i odjebat ce to i nac ce neku novu zanimaciju, samo se nadam da ga onda opet nece neka kurva razjebat.

Link to comment
Share on other sites

mislim da se sa žestokom fazom možete pozdraviti. sada su ušli u razdoblje u kojem jednostavno skladaju puno muzički razrađenije pjesme. što se tiče glazbe, TR je najkvalitetniji album i po pojedinim skladbama i kao cjelina. a ako vam smeta prijelaz na pop, to je više stvar ukusa, a ne nekog pada kvalitete (ne kažem da je to netko od vas rekao, ali većina ljudi koja pljuje po novijim stvarima tako misli). osim toga, ja osobno ne vidim iskreno nikakav prijelaz k popu. neke skladbe imaju očit utjecaj queena, a ovo po čemu vi pljujete, tipa SMBH i UD, to je harmonijski čisti r'n'b. najveća promjena koju su uveli u svoj zvuk je veći utjecaj malo nježnijih romantičarskih skladatelja tipa chopina, satiea i prokofjeva, umjesto berlioza, koji je iako genijalan, eto, imao malih problema s megalomanijom :D

 

but that's just my opinion

Link to comment
Share on other sites

mislim da se sa žestokom fazom možete pozdraviti. sada su ušli u razdoblje u kojem jednostavno skladaju puno muzički razrađenije pjesme. što se tiče glazbe, TR je najkvalitetniji album i po pojedinim skladbama i kao cjelina. a ako vam smeta prijelaz na pop, to je više stvar ukusa, a ne nekog pada kvalitete (ne kažem da je to netko od vas rekao, ali većina ljudi koja pljuje po novijim stvarima tako misli). osim toga, ja osobno ne vidim iskreno nikakav prijelaz k popu. neke skladbe imaju očit utjecaj queena, a ovo po čemu vi pljujete, tipa SMBH i UD, to je harmonijski čisti r'n'b. najveća promjena koju su uveli u svoj zvuk je veći utjecaj malo nježnijih romantičarskih skladatelja tipa chopina, satiea i prokofjeva, umjesto berlioza, koji je iako genijalan, eto, imao malih problema s megalomanijom :D

 

but that's just my opinion

 

Bojim se da imaš pravo u svezi toga da možemo zaboravit žestice prave više..... :(

 

Al se ne bi složio sa komentarom za TR. Abso je puno kvalitetnije stvari imao i puno bolje funkcionirao kao cjelina (a i svi ostali albumi IMHO).

U TR su nabacali sve i svašta kaj inaće i nije baš njihova navika - do TR su se uglavnom koncentrirali na jedan sound i to razvukli po albumu.

 

I kaj je to toliko razrađenije na TR nego na npr Abso ili bilo kojem drugom starijem albumu?

 

Napravimo 2 uspredbe pjesama sličnog stila:

 

Hysteria vs. MK Ultra

Unnatural selection vs Citizen Erased

 

 

U oba slučaja smatram da su ove starije stvari puno kvalitetnije i bolje razrađene nego ove nove. Ne stoji ti baš teorija. Al o ukusima se ne raspravlja, pa..... :D

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da imaš pravo u svezi toga da možemo zaboravit žestice prave više..... :(

 

Al se ne bi složio sa komentarom za TR. Abso je puno kvalitetnije stvari imao i puno bolje funkcionirao kao cjelina (a i svi ostali albumi IMHO).

U TR su nabacali sve i svašta kaj inaće i nije baš njihova navika - do TR su se uglavnom koncentrirali na jedan sound i to razvukli po albumu.

 

I kaj je to toliko razrađenije na TR nego na npr Abso ili bilo kojem drugom starijem albumu?

 

Napravimo 2 uspredbe pjesama sličnog stila:

 

Hysteria vs. MK Ultra

Unnatural selection vs Citizen Erased

 

 

U oba slučaja smatram da su ove starije stvari puno kvalitetnije i bolje razrađene nego ove nove. Ne stoji ti baš teorija. Al o ukusima se ne raspravlja, pa..... :D

 

 

au contraire!

 

Ja obožavam Absolution kao album, uopće nema rasprave o tome, ali upravo je problem u tom razvlačenju zvuka, što može biti malo zamorno ponekad, kad te glazba konstantno drži napetim. TR je nekako više aristotelovski u smislu razradnje sadržaja, tipa da ima uvod, zaplet, vrhunac i rasplet. Absolution proteže tu cijelu temu iskorištavanja trenutka u kojem živimo, apokalipsa je stigla, napravi sve što možeš jer nam nema spasa. Želim sve sada, a TR prvom pjesmom poziva na ustanak, pobunu protiv trenutnog stanja, onda u sredini albuma iskazuje uvjerenje u zajedništvo na jednoj privatnoj i globalnoj razini, da bi na kraju došlo do antiklimaksa koji govori da ima nade za novi početak u jednom valcerastom stilu. Mislim da je muzički kvalitetniji zbog slojeva, Ne kažem da ti se mora više sviđati TR, to je zbilja stvar ukusa. Meni je najdraži album OoS. Samo zbilja ne volim kad ljudi počnu pljuvati po TR samo zato što je zaronio u malo drugačije žanrove. Kvalitetna pjesma je kvalitena pjesma. I još jedan problem je kad ljudi traže pjesmu na novom albumu koja im mora biti ista kao i neka na starom. Tipa SVI traže još jedan Citizen Erased. To se neće dogoditi.

 

 

I još nešto, ja iskreno ne vidim apsolutno nikakvu sličnost između Hysterije i MK Ultra. Osim u tempu. U Hysteriji cijelu temu vodi bas linija, a vrhunac pjesme je gitarski solo, MK ima kao lajtmotiv onaj svemirski riff koji se samo razrađuje. Iako, MK Ultra bi se dobro uklopio u stare albume jer je sličniji starijim pjesmama po stilu.

 

Isto vrijedi za Unnatural selection i Citizen Erased. Jedina sličnost je vremensko trajanje i zato ih svi automatski uspoređuju. :D

 

 

Tak da ipak mislim da tvoja teorija ne drži vodu

Link to comment
Share on other sites

but that's just my opinion

 

nitko te nije pito za "opinion" tak da.

:fear:

 

 

bdv. slazem se sa majom.

resistance je ko album uberepic i onak realno gledajuci uberepic slozen, jbg ipak je raden po knjigici.

al sljedeci album nece bit ko ovaj, bit ce malo zesci ce te da vidite !

ocekujem jos jednu pesmu tipa koc.

Edited by ZelenaBanana
Link to comment
Share on other sites

au contraire!

 

....

Želim sve sada, a TR prvom pjesmom poziva na ustanak, pobunu protiv trenutnog stanja, onda u sredini albuma iskazuje uvjerenje u zajedništvo na jednoj privatnoj i globalnoj razini, da bi na kraju došlo do antiklimaksa koji govori da ima nade za novi početak u jednom valcerastom stilu.

.....

 

Nemoj Exo trilogiju gurat u isti koš sa ostalim pjesmama sa TR. Na exu je radio od vremena Absolutiona, a i čuje se razlika!

I guess, svatko ima svoj pogled na stvari. Ja sam malko razočaran sa zadnjim soundom (iako daleko od tog da mi je loš album). Ne preostaje ništa drugo nego čekati i vidjet kud će dalje krenut.....

 

Ja se ne mogu oteti dojmu da su radili više poppy sounding album da bi se probili na američko tržište, što su i uspjeli. Vidjet ćemo kud će dalje krenut sad kad se i tamo čulo za njih.

Edited by MUSEfan81
Link to comment
Share on other sites

Nemoj Exo trilogiju gurat u isti koš sa ostalim pjesmama sa TR. Na exu je radio od vremena Absolutiona, a i čuje se razlika!

 

bome, hoću jer exo čini cjelinu s ostatkom

 

još jednom NE govorim o žanru. ako ti se TR ne sviđa zbog zadiranja u druge žanrove, sve pet, ali ne možeš reći da je manje kvalitetan od ostalih albuma :D

Link to comment
Share on other sites

bome, hoću jer exo čini cjelinu s ostatkom

 

još jednom NE govorim o žanru. ako ti se TR ne sviđa zbog zadiranja u druge žanrove, sve pet, ali ne možeš reći da je manje kvalitetan od ostalih albuma :D

 

To JE moj osobni dojam. Kaj ću!? :D

 

Jednostavno više uživam slušajuć stare stvari i češće se vrte kod mene nego ove nove.

Link to comment
Share on other sites

Nema fajta. :D

 

MUSE - rock for clever people

 

Mi samo raspravljamo i iznosimo svoja razmišljanja :D

 

Al ako ne popusti..... :fear:

 

:D

 

:D :D

 

istina, nema fajta. samo kažem, ne možeš reć da je TR manje kvalitetan, samo ako ti se ne sviđa TIP glazbe, radi se o tvojem osobnom dojmu, a ne o činjenicama.

 

npr. meni je bliss najdraža pjesma, iako, činjenično, muse ima kvalitetnijih pjesama

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...