Jump to content

Veljean

Recommended Posts

Μόλις γύρισα από την Αμστερνταμ αρίνα...

 

ότι και να πω είναι λίγο...

 

Το μόνο που με ξενέρωσε ήταν οι Ολλανδοί..Πολύ ησυχία...Μόνο οι μπροστά κάτι έκαναν από φασαρία...

 

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να κλέισω αρένα και ήμουν σε κερκίδα..Μόνο σποράκι που δεν τους έφεραν για να δουν την παράσταση...Καθιστοί...:eek:

 

Κατά τα άλλα...Δεν μπορώ να περιγράψω άλλο, η φωνή μου έχει κλείσει και δεν βλέπω να μπορώ να κοιμηθώ από την υπερένταση...Μια εμπειρία που άξιζε κάθε λεπτό από το ταξίδι που έκανα για να τους δω...

 

Υπόσχεση στο εαυτό μου ότι την άλλη φορά, παρά τα γεροντάματά μου θα πάω μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις γύρισα από την Αμστερνταμ αρίνα...

 

ότι και να πω είναι λίγο...

 

Το μόνο που με ξενέρωσε ήταν οι Ολλανδοί..Πολύ ησυχία...Μόνο οι μπροστά κάτι έκαναν από φασαρία...

 

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να κλέισω αρένα και ήμουν σε κερκίδα..Μόνο σποράκι που δεν τους έφεραν για να δουν την παράσταση...Καθιστοί...:eek:

 

Κατά τα άλλα...Δεν μπορώ να περιγράψω άλλο, η φωνή μου έχει κλείσει και δεν βλέπω να μπορώ να κοιμηθώ από την υπερένταση...Μια εμπειρία που άξιζε κάθε λεπτό από το ταξίδι που έκανα για να τους δω...

 

Υπόσχεση στο εαυτό μου ότι την άλλη φορά, παρά τα γεροντάματά μου θα πάω μπροστά...

 

Εμεις γυρισαμε απο Ρώμη...Συμφωνω οτι τα λογια δεν μπορουν να καλυψουν αυτο που ζησαμε. Το κοινο κατα τη διαρκεια της συναυλιας (γιατι το πριν ειναι αλλο θεμα) ηταν καταπληκτικο! Τραγουδουσε ολο το σταδιο. Ειχαμε εισιτηρια για αρενα και πραγματικα ηταν απιστευτα. Οι muse σε τρομερη φορμα, φανηκε οτι ειχαν πολλη ορεξη. Setlist τιποτα ιδιαιτερο αλλα δε θα αλλαζα δευτερολεπτο απο τη βραδια.:facemelt::facemelt::facemelt: Αξιζε η ταλαιπωρια, τα εξοδα και η βροχη που φαγαμε το απογευμα στο σταδιο. Μακαρι να μπορουσα να το ξαναζησω

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω. Εμείς δε φάγαμε βροχή, ήμασταν ακόμα στο κέντρο όταν έπιασε η μπόρα. Μπήκαμε στο χορτάρι 5-10 λεπτά πριν το δεύτερο support (arcane roots ).

 

Ο κόσμος εντάξει ήταν μωρέ πριν τη συναυλία. Πολύ λίγοι χωνονταν από πίσω. Δεν ξέρω τι γινοταν βέβαια σε εσάς μπροστά.

 

Οι Muse Θεοί. Το κοινό τρομερό. Σκασίλα μας για το σετ. Σε σχέση με το Μιλάνο που είχαμε πάει το 2010, πολύ ανώτερη η συναυλία.

Ίσως και επειδή τη βιντεοσκοπούσαν... Δεν είχα διαβάσει καθόλου τι έκαναν στις άλλες συναυλίες στα στάδια φέτος οι muse και δεν ήξερα τι να περιμένω. Το σκηνικό ήταν πολύ καλύτερο από τη σκηνή στην περιοδεια του Resistance. Αλήθεια, μια ελληνική σημαία που έδειξε στο video wall στο τέλος, δική σου ηταν? Μετά περπατήσαμε 5,5 χιλιομετρα μέχρι το κέντρο για να φάμε παγωτό. Άλλα ήμασταν τόσο χαρούμενοι που πεταγαμε :D

Link to comment
Share on other sites

Ηταν πολλοι Ελληνες. Εμεις ειχαμε 2 ελληνικες σημαιες, η μια πεταχτηκε στο διαδρομο αλλα δεν την πηραν και την αλλη την ανεβαζαμε οποτε μπορουσαμε επειδη γκρινιαζαν οι πισω. Μαλλον τη δικη μας ειδες :) ελπιζω να φανει καπου στ dvd εστω κ λιγο.

Οι Ιταλοι σε γενικες γραμμες μια χαρα, αλλα ειχαμε κατι περιπτωσαρες διπλα μας, πολυ μουλαρια για να το θεσω ευγενικα. Περασμενα ξεχασμενα να μου πεις, με το που ξεκινησε το live τους ξεχασα.

Ουτε εγω ειχα δει πολλα απο τα σκηνικα, μονο κατι φωτογραφιες και ειχα διαβασει μερικα live reports να δω τι περιπου θα ναι. Αλλα ευτυχως αντεξα και εμεινα μακρια απο βιντεο και πολλες σετλιστ οποτε ειχα εκπληξεις :happy: Και του χρονου!!! musegreece.gif

Link to comment
Share on other sites

sumfwnw kai egw me osa eipe h xara gia thn sunavlia sth Rwmh. elpizw (an kai 3erw oti den uparxei periptwsh) h shmaia pou peta3a sthn skhnh na eftase, estw kai meta thn sunavlia, stous Muse h estw na eidan tis shmaies pou kounousame opote borousame, gia na katalavoun oti uparxei koino kai apo Ellada ekei.

Apo thn wra pou vghkan sthn skhnh mexri thn wra pou efugan htan fadastika, den katalava kan pws perasan 2.30 wres

kai me e3airesh 5 atoma oi upoloipoi Italoi Musers htan polu evgenikoi kai den eixan provlhma na mas metafrazoun merika apo ta Italika pou elege o Matt thn wra ths sunavlias

anupomonw na tous 3anadw

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Αν και απανταω λιγο (!) καθυστερημενα, ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ στη Ρωμη! Δν καταλαβαμε ποτε περασε η ωρα, σε καποια φαση προσωπικα απο το πηδα πηδα ενιωσα να μου κοβεται η ανασα και οταν βγηκαν ηδη μας εσπρωχναν και ειχαμε στριμωχτει ασχημα και ελεγα "μην λιποθυμησεις, μην κανεις τπτ, τοσο κοπο εκανες για να ερθεις εδω"! Ηταν υπεροχα, τους σπασαμε λιγο τα νευρα με τη σημαια, la bandera la bandera ολη την ωρα, αλλα ηταν μοναδικα.. Και του χρονου στην πατριδα τους και στη δικη μας! musegreece.gif:musesign::musesign:

Edited by Stella Bldk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Τωρα που διερρευσαν οι αμοιβες των συγκροτηματων για live και οι muse ζητανε μολις 150000+$ με προοπτικες εκπτωσης για δωρεαν διακοπες στη Σκιαθο, ποιος καλος θα παιξει τζοκερ-scratch για να τους φερει? :eyebrows::eyebrows::eyebrows::eyebrows:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που διερρευσαν οι αμοιβες των συγκροτηματων για live και οι muse ζητανε μολις 150000+$ με προοπτικες εκπτωσης για δωρεαν διακοπες στη Σκιαθο, ποιος καλος θα παιξει τζοκερ-scratch για να τους φερει? :eyebrows::eyebrows::eyebrows::eyebrows:

 

egw exw hdh 3ekinhsei na 3unw ;):LOL:

kai an 8elete dinw kai to magazi mou

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 9 months later...

Kalimera! Xairomai pou den eimai to pio kainourio melos tou board s auto to thread k apofasisa na vgw ap tin krupswna m kai na grapsw :p

Ti na tis kaneis tis fimes? to thema einai na exeis epivevaiwmeno live! egw proswpika to vlepw ligo xlwmo, alla h elpida pethainei panta teleutaia :)

Gia to 2016 ontws, an thes na tous deis mallon prepei na kleiseis aeroporika :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Thank you everyone who helped a dream of many people to come true: The return of Muse in Greece!

As you may know people around Greece are so excited to get this big event on summer time. Personally I'd like to ask for the original drone stage, drones included, on ejekt festival.

Still we are all excited with this announcement!

 

Thank you MUSE!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...