Jump to content

Türkiye Musers Thread

hiddensoul

Recommended Posts

beyler bırakın bu işleri iki site açıp röportaj yapacaz diye gaza da gelmeyin

antistar kardeş çok doğru söylemişsin ama burayı bırakın allah aşkına

bak o kadar forum açmışsınız kendinize orda yazın

burda şanlı muse un resmi sitesinde olduğumuza göre

boş boş yok muse bilmemne . com bilmemne diye sayıklamayalım

sizin forum bizi bağlamaz ben duman yazısını görünce direk çıktım bi başkası girsin bana ne

neyse gelelim konumuza

O BÜYÜK ŞAN 2 Eylülde BURDA HEYECAN DORUKTA DUYGULARI ALALIM ? ;)

olay bırakma ya da burayı kirletme muhabbeti diil. sadece açıklamamızı biz yaptık. olay o noktada bitmiştir. kalkıp da uzatmana, peşkeş çekmene gerek yok.

muse .bilmem ne die sayıklayan da yok. sen takıl burda. sana gel dien de olmadı zaten .)

2 eylül için heyecan dorukta. tabi tabi.. bebelerlerle bir muse konseri. oh ne ala.

+14 ün mk!

musetr arkadaşım

şu anda muse öle bir konumdaki aktüel dergisi bile posterini veriyo ne yazıkki piyasa oldu bu albümüyle. ben bir muse hayranıyım ama benim hayranlığım son albümü kapsamıyor özellikle o supermassive i hiç kapsamıyor. ayrıca bizim neler dinlediğimizi nerden biliyorsun.

ayrıca onur13 ede küfür etmişin o 13 yaşında değil nick i öle sadece

ki sana bizim siteye gel diye yalvarmıyoruz

musetr daki in tabanını oluşturan üyelerin neleri dinleğine bakarsan (radiohead, placebo, tool, ) u görürsün

tabikide özenti dinleyen olucak dediğim gibi muse ne yazıkki piyasa oldu çok doğal

bi sonraki albümü bekliyorum umarım son albümün imajını siler

ki bizim forum seni bağlamazsa en başta hakkımızda yorum yapamazsn demekki bağlıoki yorum yazıosun

son sorum sen neler dinliyosun??

muse tr kardeş sen sol albümü mü beğenmiyosun allah aşkına

o zaman sen daha muse u anlamıyorsun bile

şu an black holes and revelations herkese ışık tutacak bir albüm

bunu en az 2 sene sonra göreceksin aynı önceki albümlerinin rock piyasasında devrim oldukları gibi

şu an o albümü yapabilecek kapasitede ne gurup var ne de rockçı yok popçu bilmemne

ama anlamaman doğal hele türkiyede çok doğal

muse tr kardeş sen sol albümü mü beğenmiyosun allah aşkına

o zaman sen daha muse u anlamıyorsun bile

şu an black holes and revelations herkese ışık tutacak bir albüm

bunu en az 2 sene sonra göreceksin aynı önceki albümlerinin rock piyasasında devrim oldukları gibi

ilaç gibisin .)) hiç bu kadar gülmemiştim .)) yeni başlayanlardansın sanırsam muse dinlemeye. adam gibi dinleyen kime sorarsan sor muse un son albümünün diğer albümlerle bile yarışamayacağını söyler sana.

kalkıp da satış rakamlarını gösterme bi de sonra;

muse eski albümlerinin kaymağını yiyecek bu albümde o kadar.

adamlar kendileri bile dio "yeni bişey denedik" diye. kalkıp da; bundan önce 3 tane albümü olan, artı canavar gibi b-sides ları, live performance ları ve elbetteki hullabaloo su olan bir grubun yaptığı son albümü (ki bu albümün diğer albümelErle alakası bile yok) beğenmiyor diye bir adamı muse dan anlamamak ile suçlamanın sadece tek bir açıklaması olabilir;

cehalet.

şunlara bak ya türk işte ne bekliyosun

musetr.com u da kapat gitsin

black holes gibi albüm mü var dünyada be

gelmiş geçmiş en iyi albüm müziğin zirvesi

siz daha neyi konuşuyosunuz

showbizi orgini siker atar 50 kere

ama sizde de suç siz daha geriye bakmaya devam edin

alem neler yapıyo neler

(ki bu albümün diğer albümelErle alakası bile yok) beğenmiyor diye bir adamı muse dan anlamamak ile suçlamanın sadece tek bir açıklaması olabilir;

cehalet.

haha siktir salak cehalet dedi ya ulan senden ala cahil mi olur

senin daha o albümü anlaman için 5 seneye ihtiyacın var kafadan

hala daha bok atın black holes a

hadi sittir sittir

haha siktir salak cehalet dedi ya ulan senden ala cahil mi olur

senin daha o albümü anlaman için 5 seneye ihtiyacın var kafadan

hala daha bok atın black holes a

hadi sittir sittir

tamam hadi benden geçti diyorum muse konusunu atlıyorum...

ulan a be arsız utanmaz herif.sen kimsin ki pink floyd a çoluk çocuk grubu dersin? sen kimsin ki radiohead eziktir dersin. muse gibi daha 10 seneyi bile anca aşıcak olan bir grup sana tarihin müzik çınarlarına nasıl küfür ettirebilir. bu nasıl bir cehalettir? bu nasıl bir görgüsüzlüktür?

senin haysiyetini şerefini 2 dakikada paralarım. terbiyeli konuşacaksın adam olucaksın. küfür etmeyeceksin!

dinliyorsan başkasına bok atmayacaksın! adam gibi yazacak çekip gideceksin. eleştrini yapacak, dozunda tutacaksın.

ulan yaşından başından utan terbiyeziz herif seni.

şimdi kaybol. gözüm görmesin seni. rock n coke da çoluk çocukla zıplarsın artık.

hadi.. naş naş..

şunlara bak ya türk işte ne bekliyosun

musetr.com u da kapat gitsin

black holes gibi albüm mü var dünyada be

gelmiş geçmiş en iyi albüm müziğin zirvesi

siz daha neyi konuşuyosunuz

showbizi orgini siker atar 50 kere

ama sizde de suç siz daha geriye bakmaya devam edin

alem neler yapıyo neler

sanırım en başta yazdğın şey burdaki tüm türk muse üyeleri hakaret

öle düşünüosan muse türkiye başlığıan yazma biz muse u tartışamayız nede olsa sizin gibi süoer değiliz sen herneysen sanırım homo sapienssin o yüzden bişi demiyelim

bu ara farkettysen biz muse u tarşıyamam türklern sözcüklerinde küfür yok ama senn gibi müthiş bi insanda neler var neler önce insanca konuşmayı öğren sonra müzik dinle

ehm. musetr, ciddi pskolojik problemlerin ve aşağılık kompleksin olduğunu tahmin ediyorum. özellikle " ehe türksünüz sonuçta..." gibi yazılarından sonra. yanlış anlama faşist değilim, milliyetçi bile olduğum söylenemez, yurdum insanının batı ülkelerinden kafa yapısı olarak 100sene geri olduğununda farkındayım ama sonuçta bizlerde türküz. öyle yada böyle sende türksün. müzik zevkiyle bir insanın ırk ı arasında ne gibi bir bağ olabilir anlamış değilim.

black holes and revelations albümünün en iyi albüm olduğunu iddia ediyorsun. prodüksüyon olarak evet (bilmiyorsan diye anlatıyım, ses ve kayıt kalitesi demek oluyor). origin of symmetry piyasaya çıktığından beri muse dinlerim. albüm dvd hede hödö hepsini almışımdır (bi kaçtane de single herneyse), yabancı forumlara üyeyim 2-3senedir ve 1500 ün üstünde post um vardırki bu da muse seven insanların düşünceleri hakkında senden daha çok bilgim olduğu anlamına geliyor. şu an aralarında bir tane bile insan yok black holes and revelations ı 1numaralı albüm olarak gören. genel olarak liste şöyledir ki benim tercihimde aynı;

1-Origin Of Symmetry

2-Absolution

3-Black Holes & Revelations

4-Showbiz

....

şimdi kalkıp müzik zevksizliğim le alakalı birşey söyliyeceğini tahminen yazıyorum, 5senedir gitar, 1senedir bateri çalıyorum. o bakımdan müzik kulağıydı falan filan ayağı yapma =)

biraz daha sidik yarıştırmak gerekirse, arkadaşım ve web sitesinde ortağım (musevenue.com), muse u 2002 tarihinde maslak venue ye getiren organizatördür. bende muse un rock n coke a geliceğini muselive.com ve microcuts.net e yazan kişiyim ki nick imden hatırlarsınız belki (tom kirk le mesajlaşmıştık ta, o bakımdan :cool: ).

konuyla ne alakası var kardeşim, niye bu kadar alakasız şey yazdın diyebilrsiniz. amaç musetr nin bizim hakkımızdaki "sen muse dan ne anlarsın" benzeri laflarına cevap tı.

olum 3 kişi bir oldunuz bana tezgah mı yapıyonuz

iyiki bi site açmışınız artık saldırın durun

ama ister 3 ister 50 olun ben halkın sesiyim bana koymaz

siz ne biliyonuz çıldırtıyonuz beni burda

lan o pink floyd dediğiniz adamları biz gençliğimizde dinlerdik

altın gibiydi o plakların değeri bir iki tanesi vardır bende

biz hipilerden geliyoruz be nepalin o soguk dağlarından siz ne diyonuz yeraltı müzikleri dinlerdik erkin koraylar vardı ozamanlar

bize canavar gözüyle bakarlar sokakta yürütmezlerdi

şimdi bakınca muse un gelişmişliği karşısında hiçbir pink floyd şarkısını dinlemem

çünkü zevk vermez

gica sana gelince evladım senin yaşın kaç onu bana bi söyle ama dürüstçe ondan sonra bol kepçeden konuşmaya devam et!

bizim gibi bebeler gelmeden? kayıt tarihine baksana sen. sanki 20yıllık üyesisin forumun.

17 yaşındayım. türk olmamıza laf ettin şimdi yaşımamı laf ediceksin?

ayrıyetten benim sitem musetr.com değil, ve 2004 yılından beri yayında (bi kaç gündür hackelnmiş durumda ayrı konu). yani sen daha bu siteye üye olmadan bizim kendi üyelerimiz vardı. ne kadar konuşursan konuş, benden veya enes (musetr.com) tan daha çok bilgili değilsin. yaptığımız iş gereği 7/24 haber takip edip raportaj okuyoruz (örnek; muse rockncoke'un headliner lığını yapıcak. haberi alanda, türkiyeye duyuranda ben, sonra garaj.org gibi türk rock forumlanında "aaa arkadaşlar muse geliyoo oleeey!!!! bakın microcuts.net de yazıyo!!!" diyen amelelerden biride sen. ve bütün bunlara rağmen muse hakkında hiçbirşey bilmeyen cahil bebe kategorisine koyuyorsun. tebrik ederim....

edit: bizim gibi bebeler gelmeden? ben burda yazmıyodum bile.ayda yılda bir gelip senin gibi bilmeden konuşanlara cevap veriyorum.

edit2: küfür etmemek için çok uğraştım. lütfen sende aynısını yap.

10 günlüğüne tatile gittim ki giderken sakin bi ortam vardı ..şu dakika itibariyle baya küfür kavga anlamsız ithamlar gelmiş forumlara

diyeceğim şudur ki türkiyedeki muse sitelerinden kişisel olarak hoşlanmıyorum..bilmeyen anlamayan insanlar dolduruyor boş muhabbetler...haberler güncellenmiyor evet ..muse ın son amerikta turnesiyle ilgili fotoğraflar ya da kerrang music awards adaylığı gibi son haberleri göremiyorum sırf işin içinde turkiye kelimesi var die son haberi ülkemizde düzenlenecek konsere yönelik bi haberle aylar geçiştirmek tembellik bence..yok musevenue.com yok musetr.com zerre kadar umrumda değil zaten güncel muse haberlerini ya microcuts dan ya da resmi siteden edinebiliyorum ayrıca burayı site reklamı veya kimin muse sitesi daha turk die kullanmak anlamsız daha da anlamsızı kim daha iyi radioheadmı döver muse mı..bunlar hiçbirzaman cvbı olmayacak kişisel sonuçlar içeren fikirler

muse röportajı kim yapacak kim matthew la foto çektirecek iice sidik yarışı..tabi bunlar belli bir yaşın getirdiği heyecanlar ama şu forumda muse ile ilgili konuşmak varken küfüre fln gerek yok ..kimin sitesi daha ii tartışmasını kendi forumlarınızda paşa paşa yapın gerekirse ana avrat sövün sitelerinizde ama burayı bari bozmayın..

muse ın hangi albümü daha ii konusuna gelince kişisel fikrim her albümün farklı değerlendirlmesi misal showbiz gençliğimizin damar bunalımlarına çare niteliğinde dinlerken oos de karanlık kuytu köşelerde başka bir boyuttan gelen bir muse vardı,absolutionda artık güncel problemlere kendi yorumlarını yapabildikleri en ii şey olan muzikleriyle cvp veren bir muse karşımızdaydı,son albüm ise artık olgunluk seviyesine ulaşmış bi grubun deneysel melodililerini sunuyor..bnce de çok iyi yapmışlar son albümle her şarkı ayrı bir fikri bir duyguyu yansıtıyor yani olay matt in gotik karanlık vokalinde değil fikirlerinde..istese bi oos daha yapardı yine bunalımlara sokardı bizi ama o bizim kuşakla beraber olgunlaştı ..biz de onla

amerika turnesinin günlerini ve venue lerini yazmıştım musevenue.com a. muselive.com ve microcuts a da yazıyorum haberleri sen merak etme (hala yazdığım haberlerin screen shot ları var. supermassive black hole un artwork ünü koymuştum, rockncoke tarihini ve albümün japonyada piyasaya sürülüş tarihini). evet türk forumlarda çok gereksiz insanlar var. ama muselive.com (invictus) da da öyle. özellikle burda, resmi forumda çok var. microcuts dan başka düzgün forum yok ki orada yazıyorum 2senedir.

That's the line-up, the programme starts 01 September at 18:00(only if you have camp ticket).

Main Stage 02 September 2006

14:00-14:50 HAYKO CEPKİN

15:20 -16:10 YÜKSEK SADAKAT

16:40 -17:30 MERCURY REV

18:00 - 18:50 GOGOL BORDELLO

19:20 - 20:20 ŞEBNEM FERAH

20:50 - 22:05 KASABIAN

22:30 - 00:05 MUSE

BURN Stage 02 september 2006

12:00-13:15 AYDİLGE ( LIVE )

13:45-15:15 DANdadaDAN ( LIVE )

15:45-16:30 WEST AND GIRLS ( LIVE )

17:00-18:30 PORTECHO ( SEMI-LIVE )

18:30-20:00 ROCKTRONICA ( DJ SET+MC )

20:00-22:00 THE GLIMMERS ( DJ SET )

22:00-00:00 DEMI ( DJ SET )

00:00-02:00 DANNY HOWELLS ( DJ SET )

02:00-04.00 TANGUN ( DJ SET )

MAIN STAGE 03 September 2006

14:00-14:50 OGÜN SANLISOY

15:20 -16:10 VEGA

16:40 -17:30 REAMONN

18:00 - 18:50 DUMAN

19:20 - 20:35 THE SISTERS OF MERCY

21:05 - 22:20 EDITORS

22:50 - 00:20 PLACEBO

BURN STAGE 03 September 2006

12:00-13:30 DORIAN ( LIVE )

14:00-15:30 DIREC-T ( LIVE )

16:00-17:00 THE ROGERS SISTERS ( LIVE )

17:15-19:00 ALI & OZAN( SEMI-LIVE )

19:00-20:30 HEADMAN ( DJ SET )

21:00-22:00 HYPER LIVE (Featuring Leeroy Thornhill)

22:00-00:00 HYPER ( DJ SET )

00:00-02:00 TIGA ( DJ SET )

Cheers:)

1 eylül de de saat 21.00 da Popcorn 22.30 te de Sona isimli gruplar kampçılara özel program için burn sahnesinde olacak imiş

Burn Sahnesi

1 Eylül Cuma/ 21:00

POPCORN

Türkiye

Bu yıl finali Babylon'da yapılan JD Music Competition'da Zaman Yok adlı şarkıları ile birinciliği kazanan Popcorn sahnede kendi şarkıları dışında cover'lara kendi bakış açılarını ekleyerek orjinal bir atmosfer yaratıyor.

Burn Sahnesi

1 Eylül Cuma/ 22:30

SONA

Türkiye

Kısa sure sonra Hindistan'da gerçekleşecek olan Moondust Festival’de çalacak olan Sona, tech partiler için datarock, techhouse ve electro; psy partiler için rocking full on ve psytrance; güneşli sabahlar için dub ve etnik tonlar taşıyan chill-out setler hazırlıyor.

sizin gibi bebeler gelmeden burası güzeldi

ist_muse falan vardı ülkemizi savunuyorduk

antistar - musetr.com- bide diğeri

burdan bi siktirin kendi formunuza

küfür içinde özür dilerim genede

doğru valla bu forumun bütün tadını kaçırdınız ha şuraya bak lan

yok mu forumunuz gidin orada konuşun hem diyosunuz kimseye yalvarmıyoz biz bilmem ne diye hem de hala buralarda benim sitem şöyle güzel benim sitem böyle güzel diye reklam yapıp duruyosunuz mecburmuyuz lan sizin site kavgalarınızı dinlemeye hayret bişey ya. burdaki insanların zaten belli bir ingilizce seviyesi bilgisi var zaten yazılanları anlıyo hemde uluslararası bir platformda konuşuyo yani anlayacağın lise öğrencisinin yaptığı çeviriye ihtiyacı yok anladınız mı??? siz buraya seviyesi yetmeyen çocukları toplayın sitenize ancak onlara faydanız olur bize değil!!!

gica mısın nesin ezikliğini böyle mi gideriyosun (insanlarla sidik yarışına girerek!) yok muse u şu kadar dinledim yok şöyle bilgim var yok gitar çalıyom yok bilmem ne bize ne lan git kendi sitendeki teenagelere anlat bunları hoş eminim otuz kere anlatmışsındır bunları da zaten ballandıra ballandıra biliriz senin gibi EZİKLERİ...

kısacası burda konuşan insanların sizin sitelerinize ihtiyacı yok daha muse hayranı olduğundan bile şüpheli adam site açarsa olacağı budur burada gerçek muse hayranları konuşuyo tartışıyo bak bakalım 2005 yılında kaç tane türk üye varmış burda 10 U GEÇMEZ bunlardan biri de musetr dir kendisi de gerçek muse fanıdır gerisi önemli değil burası muse un hayran sitesi illa radioheadtir bilmemnedir dinleyip dinlememen önemli değil anladınız mı hayranlıktan bi bok anlamayan sırf etrafta biraz olsun daha havam olsun diye yok şunu dinliyom yok bunu dinliyom diyen adamlarsınız bi de gidip muse a fan sitesi açıp kendinize musetan pay çıkarıyosunuz kimsiniz be bi site açınca adam mı oldunuz orta 2 de açtım ilk sitemi yıl 2000 de site açmak bi bok mu sanıyonuz parayla ad almışlar site açmışlar adam olduk sanıyolar

ayrıca ilk kez muse un türkiyeye geleceğini biz duyurduk diye havalara giriyosunuz hiç de değil geçen sene musetr ve ben gigs and tours bölümünde istanbulla ilgili açılan başlıkta yabancı piçleri bizlere laf sokup sizin ülkenize muse gelmez diye laf atarken savunduğumuz zamanlarda kavga büyüyünce muse modlardan biri araya girdi ve ilk kez seneye yazın muse türkiyeye çok büyük bir ihtimalle gelecek diye duyurdu ama siz bilmezsiniz hepiniz o aralar britney spears falan dinliyodunuz heralde

kısacası şunu söyliyeyim istersen muse un ansiklopedisini yaz 40 cild umrumda değil muse ile benim aramda senin ne işin var lan sana mı kaldım site açtıysan otur sitende gelirsin haber verirsin site açtım diye biter sonra gider kendi sitende yaparsın ben şöyle muse hayranıyım böyle muse hayranıyım muhabbetini zaten 1 sene evvel bile türkçe başlık yoktu sitede tüm türk üyeler ingilizce konuşuyodu başlık açıldı doluştu herkes! musetr arkadaşımın türk işte ne beklersin sözünden kastı bu

son not black holes and revelations gayet güzel bir albüm diğer yabancı sitelerdeki muse fanları beğenmemişte bilmem ne asıl sen eziksin yabancı beğenmedi diye hemen beğenmemezlik ediyosun koçum yeni dinlemeye başladığın için eskileri aşamamışsın sen ondan sana anlamsız geliyo son albüm

uğraştırmayın beni...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...